HomeBeskidy Bliżej CiebieW Ustroniu zginął 19-letni motocyklista, w Ochabach Małych też doszło do tragedii

W Ustroniu zginął 19-letni motocyklista, w Ochabach Małych też doszło do tragedii

śmiertelny wypadek

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do jakiego doszło w Ustroniu. W wyniku zderzenia osobowego suzuki z motocyklem, zginął 19-letni kierujący jednośladem. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa…

Około 19.15 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 941 w Ustroniu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali m.in. policjanci. Wstępne policyjne ustalenia wskazywały, że kierująca samochodem suzuki, chcąc przejechać z ulicy Granicznej w kierunku ulicy Chałupniczej, nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście jadącemu w kierunku Skoczowa. Niestety w wyniku tego zdarzenia i odniesionych obrażeń, 19-letni kierowca motocykla zmarł.

Śledczy zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, a technik wykonał szczegółową dokumentację. Policjanci z drogówki przeprowadzili oględziny nissana i motocykla. Pojazdy te zostały zabezpieczone do dalszych, szczegółowych oględzin. Kierująca samochodem była trzeźwa. Z powodu zablokowania drogi na Wisłę, wyznaczony został objazd w kierunku na centrum. Ruch w kierunku Skoczowa odbywał się jednym tylko pasem.

Niestety, do tragedii doszło też w Ochabach Małych. W wyniku odniesionych na miejscu zdarzenia obrażeń, zmarła pasażerka motocykla.

Przed godziną 17.00 służby ratunkowe otrzymały wezwanie do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla. Wypadek miał miejsce na wiślance (Droga Krajowa DK81) w Ochabach Małych na ul. Głównej. Wstępne ustalenia policjantów, którzy zabezpieczali miejsce wypadku wskazują, że kierujący motocyklem honda 41-latek z Jastrzębia-Zdroju najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go samochodem i najechał na tył toyoty. Na miejscu interweniował LPR. 43-letnia pasażerka, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju została zabrana do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń, zmarła.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego, kryminalni i technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z powodu zablokowania drogi w kierunku Skoczowa, wyznaczony był objazd przez Wiślicę i Dębowiec.BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ