HomeAktualnościW Uniejowie powstaje strzelnica

W Uniejowie powstaje strzelnica

strzelnica w uniejowie

Już za miesiąc na terenie miasta działać będzie strzelnica pneumatyczna. Obiekt będzie ogólnodostępny, co oznacza, że korzystać z niego będzie mogła nie tylko cała lokalna społeczność, ale także wszyscy zainteresowani.

Od niespełna miesiąca w pomieszczeniach po dawnej kotłowni ośrodka zdrowia w Uniejowie, mieszczącego się przy ulicy Orzechowej, trwa remont, który ma na celu adaptację lokalu na strzelnicę. Nieruchomość została bezpłatnie użyczona przez burmistrza Uniejowa Józefa Kaczmarka na rzecz Ligi Obrony Kraju.

Do dyspozycji Klubu „Warta Uniejów” (reprezentującego LOK) oddane zostało około 100 m² powierzchni, z czego 10,85 m² zajmować będzie magazyn na broń, a pozostałe 88,40 m² przeznaczone zostanie na strzelnicę pneumatyczną.

Wspomniane pomieszczenia nie były użytkowane od wielu lat, dlatego dokonały się w nich liczne zniszczenia. Z zewnątrz budynku rzucały się w oczy okna z wybitymi szybami, natomiast w środku również nie było dobrze – uszkodzona elektryka, spękane, brudne ściany, nierówna posadzka i składowisko starych, niepotrzebnych mebli.

Cieszy więc fakt, że prezes klubu „Warta Uniejów”, Krzysztof Ochocki, podjął się trudnego zadania – postanowił wyremontować tę część budynku, a następnie stworzyć w nim nowy obiekt sportowy.

– Dziękuję Panu Krzysztofowi Ochockiemu i członkom Klubu „Warta Uniejów” za przejęcie inicjatywy, za poświęcony czas, a także za wysiłek włożony w realizację zadania. Stworzenie strzelnicy na terenie gminy Uniejów to przedsięwzięcie, które od dawna było naszym zamierzeniem. Teraz, dzięki zapałowi Pana Ochockiego, udaje się je urzeczywistnić. – mówi burmistrz Uniejowa.

Strzelnica umożliwiać będzie strzelanie z karabinków i pistoletów pneumatycznych sześciu osobom jednocześnie, na odległość pełnowymiarowej strzelnicy, wynoszącej 10 m. Obiekt wyposażony zostanie m.in. w śrutochwyty oraz tzw. tarczociągi, które umożliwiają zmianę odległości zatrzymywania tarcz.

Obecność strzelnicy z pewnością nieść będzie ze sobą wiele korzyści: przyczyni się do rozwoju sportu strzeleckiego i umiejętności strzeleckich, a także zwiększy dostęp do szkoleń strzeleckich dla młodzieży szkolnej.

Obiekt spełniać będzie wszystkie standardy bezpieczeństwa, zarówno te dotyczące użytkujących, jak i otoczenia, w którym będzie się znajdować. Obecnie strzelnica przeszła już pozytywnie pierwszą kontrolę Agencji Biura Wewnętrznego w Łodzi.

Zakup materiałów budowlanych i wykonanie prac remontowych możliwe było dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ligi Obrony Kraju, a także gminy Uniejów, której udział w przedsięwzięciu wyniósł 25 000 zł.

Oficjalne otwarcie strzelnicy zaplanowane jest na 20 listopada, chociaż już dzień wcześniej mają się w niej odbyć pierwsze zawody sportowe w strzelaniu.

UDOSTĘPNIJ:
<strong>Sołtys apel
Zginęła 80-latka,
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.