HomeAktualności z regionu+W powiecie łęczyckim już niedługo poważne utrudnienia na drogach!

W powiecie łęczyckim już niedługo poważne utrudnienia na drogach!

protest rolników

Zbliżają się kolejne protesty rolników na terenie powiatu łęczyckiego. 20 marca, planowane zgromadzenia spowodują utrudnienia na docinku drogi numer 91 (Łęczyca- Topola Królewska), wojewódzkiej 703 (Nowy Gaj) oraz zablokowana zostanie autostrada A1 na węźle „Piątek”. W związku z utrudnieniami policja apeluje do wszystkich podróżujących o cierpliwość, zachowanie szczególnej ostrożności.

20 marca 2024 roku na drogach powiatu łęczyckiego odbędą się zgromadzenia rolników, które spowodują utrudnienia w ruchu drogowym.
Dwa zgromadzenia odbędą się na drodze wojewódzkiej numer 703, teren miejscowości Nowy Gaj, gmina Góra Świętej Małgorzaty, kierunek Łęczyca-Piątek oraz w miejscowości Janków, gmina Łęczyca, kierunek Łęczyca – Poddębice. Tam, w tych dwóch miejscach od godziny 7.00 do godziny 19.00 mają być blokowane pasy w obu kierunkach.
Kolejne, odbędzie się na węźle „Piątek”, gdzie autostrada A1, kierunek Gdańsk-Katowice, będzie zablokowana w obu kierunkach od godziny 10.00 do 17.00.
Tego dnia utrudnienia będą również czekały na podróżujących drogą krajową numer 91, Ozorków-Łęczyca-Topola Królewska-Daszyna. Rolnicy od godziny 7.00 do 19.00 planują blokadę skrzyżowania drogi K91 w miejscowości Topola Królewska oraz ronda imienia „Górników” w samej Łęczycy (strona południowa miasta) – wjazd od Ozorkowa.
– Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci. W przypadku konieczności przemieszczania się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych dróg alternatywnych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń policjantów – informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.
Informacje o ewentualnych zmianach na bieżąco będą aktualizowane.

Groźny wypadek! Ran
Milionowe dotacje dl
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.