HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówW Ozorkowie stanęła lodówka społeczna dla potrzebujących

W Ozorkowie stanęła lodówka społeczna dla potrzebujących

lodówka ozorków

Dziś, 30 listopada, przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Lotnicza 1), stanęła lodówka społeczna.

Idea ustawienia przeszklonej, chłodniczej witryny w miejscu ogólnodostępnym jest prosta: masz za dużo jedzenia – włóż je do lodówki, potrzebujesz jedzenia – czeka ono na Ciebie w lodówce społecznej. Inicjatorami tego rodzaju pomocy dla potrzebujących byli ozorkowianie.

– Ta akcja to odpowiedź na głosy mieszkańców – mówi burmistrz Jacek Socha. – Wiele osób chętnie podzieliłoby się swoimi spożywczymi produktami z potrzebującymi, zamiast np. wyrzucać jedzenie, które jeszcze jest smaczne, pełnowartościowe i ma ważny termin przydatności do spożycia.Lodówka została przekazana miastu przez Stowarzyszenie Monar. Bardzo dziękuję panu Markowi Dobrowolskiemu, kierownikowi Monaru w Ozorkowie za tę pomoc, dziękuję także dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za udostępnienie terenu przy wejściu do placówki.

Lodówka stanęła ok. południa, a jeszcze dziś zostaną zamontowane w niej półki. Pozostawić w niej można zarówno gotowe produkty, jak i dania własnej roboty; dobrze jest przy tym pozostawić karteczkę z napisem np. „pierogi”, „bigos” itp. Najważniejsze, by były to artykuły zdatne do spożycia i nieprzeterminowane. Na lodówce znajduje się regulamin z informacją, jak jej używać. Potrzebujący mogą z niej korzystać o każdej porze dnia i nocy. Miejsce, w którym stoi lodówka, jest objęte monitoringiem.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Kierowcy są w szoku
Za narkotyki w piecu
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.