HomeTemat głównyW Ozorkowie kolejna kamienica bez opieki. Mieszkańcy zwracają uwagę na problem

W Ozorkowie kolejna kamienica bez opieki. Mieszkańcy zwracają uwagę na problem

kamienica bez opieki

– Wchodzą przez okno od strony podwórka, rozpalają ogniska w budynku – poinformował nas o bezdomnych jeden z mieszkańców centrum Ozorkowa. Chodzi o spaloną kamienicę na pl. Jana Pawła II, która po pożarze nie została wyremontowana.

– Czy ma dojść do kolejnego pożaru? Dlaczego właściciel tej rudery kompletnie się nią nie interesuje? – pyta nasz czytelnik.

Brama prowadząca na podwórko była w ub. tygodniu otwarta. Każdy może wejść na prywatny teren. Zdaniem naszych rozmówców kamienicę upodobali sobie bezdomni.

Posesja jest w opłakanym stanie. Na podwórku wciąż leżą spalone elementy kamienicy. Najprawdopodobniej przez otwarte okno bezdomni wchodzą do środka.

Dlaczego ruiną nikt się nie interesuje?

– Z tego co wiem, to po pożarze kamienica została kupiona przez jedną z lokalnych firm. Nie posiadam informacji, czy w dalszym ciągu ta firma jest właścicielem tej nieruchomości. Fakt jest taki, że rzeczywiście nikt nie przeprowadził żadnych remontów tego budynku – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta.

Na szczęście, wyremontowana została sąsiednia kamienica. Problem jest jednak taki, że pozostawiona bez opieki nieruchomość i odwiedzający ją bezdomni stanowią teraz ogromne zagrożenie dla sąsiadów.

Protest rolników w
Walka o TPD! Czy pla
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ