HomeAktualnościW Ozorkowie była „Moc dla Czarka”!

W Ozorkowie była „Moc dla Czarka”!

czaruś

31 174,56 zł na leczenie Czarusia Sobczaka zebrano podczas rodzinnej imprezy charytatywnej „Moc dla Czarka”.

Organizatorzy wydarzenia, czyli komitet społeczny „Czarodzieje Czarka” i przyjaciele, chcieli wyrazić wdzięczność wszystkim darczyńcom za dotychczasowe wsparcie, a jednocześnie prosić o jeszcze odrobinę mobilizacji.

Niestety, ulewne deszcze w dniu imprezy spowodowały, że z wielu atrakcji trzeba było zrezygnować. Strefa dziecięca została znacznie ograniczona i przeniesiona do hali sportowej. Nie zawiódł gość specjalny Mirosław Bulzacki, piłkarz z reprezentacji „Orłów Górskiego”. W strefie służb mundurowych swoje stanowiska przygotowali:1 Batalion Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej, 91 Batalion Lekkiej Piechoty, Szwadron im. II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Sekcja kolarska, Szkolne Koło PCK przy LO w Ozorkowie, JRG PSP Ozorków, OSP Ozorków, Komisariat Policji w Ozorkowie.

Strefa motoryzacyjna na targowisku miejskim też niestety była ograniczona, ale mimo to można było tam spotkać Klasyki z Okolicy, Admar Ratownictwo Drogowe, Scania „Smoczyca”, Duchy Wiatru oraz skosztować grillowanych skrzydełek (Maciej Nowacki) i pysznej lemoniady (Rafał Bartczak).

W strefie gastronomicznej przy hali również była pełna mobilizacja. Ze swoimi potrawami, mimo deszczu i niesprzyjających warunków od rana, pojawiły się koła gospodyń: KGW Małachowski, KGW z Solcy Wielkiej, KGW z Maszkowic, KGW z Cedrowic, KGW z Leśmierza, KGW „Sokolniczanki”, KGW „Leśne Babki”z Sokolnik Lesu KGW „Kolorowe gary” z Borszyna, KGW „Wróblewianki”, KGW z Tkaczewa. KGW z Solcy Małej, KGW w Czerchowie.

Na terenie hali o godzinie 13.30 rozpoczął się koncert występem Orkiestry Dętej z Poddębic pod kierunkiem kapelmistrza Krzysztofa Kozińskiego. Prowadzącymi całość koncertu byli Mariola Tylke i Mariusz Głąb. Kolejnym zespołem, który rozgrzewał publiczność, był GDP Squad na czele z liderem Jackiem Gromkiem. Przepiękne widowisko zapewnił Zespół Pieśni i Tańca Poltex, a gwiazdą koncertu była Karolina Lizer – zwyciężczyni koncertu premier KFPP Opole 2022. Podczas koncertu można było usłyszeć i podziwiać wielu artystów z Fundacji Kamena Łódź oraz TalentKolektyw. Wystąpili: Jakub Szymański, Anna Wilkońska, Hubert Olczak Wiktoria Kicińska, Dawid Wojtczak, Julia Nowak, Damian Pierzgalski.

Na scenie wystąpił również Daniel Chałupnik, zagrała przepięknie na flecie Hanna Bugała, zespół Mała Caryna, a na zakończenie Michał Jeznach.

Najważniejszym widzem koncertu był Czaruś Sobczak z mamą Adą Sobczak. To pierwszy raz, kiedy Czaruś mógł uczestniczyć w wydarzeniu zorganizowanym specjalnie dla niego. Nie obyło się bez wzruszających spotkań naszego małego wojownika z artystami.

Podczas koncertu odbywały się licytacje obrazów, płyt podarowanych przez artystów i gadżetów sportowych. Między innymi piłki z podpisami piłkarzy podarowanej przez Jacka Michalskiego.

Za profesjonalne nagłośnienie koncertu dziękujemy Maciejowi Janeckiemu.

Podczas koncertu zaprezentowały się również grupy taneczne Ozo Dance ze szkoły tańca Alicji Reurowicz. Odbył się także pokaz ratownictwa przygotowany wspólnie przez szkolne koło PCK z LO i Straż pożarną. Pokaz treningu bokserskiego w wykonaniu mistrza Aleksandra Bereżowskiego.

Na halę ze względu na pogodę swoje atrakcje przenieśli również: Niepubliczne Przedszkole Mini Maluch, Fabryka Języka, Komisariat Policji, gogle VR Jakub Czekalski, Konkurs „Pytanie czy zadanie” Anna Grzelak i Klaudia Antczak, Koło fortuny Wiktoria Kubiak, Aneta Kubiak, Wiolettę Zeliger, Warsztaty Decoupage Jolanta Łęczkowska, odwiedziły nas również pieski corgi i berneński pies pasterski z Hodowli od Stasiaków.

Całość imprezy objął swoim patronatem burmistrz Jacek Socha.

Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie, którego udzielili:

Urząd Miejski w Ozorkowie, CSiR „Wodnik” Mariusz Lewandowski, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, Młodzieżowy Dom Kultury im Małego Księcia w Ozorkowie, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Ozorkowie, Szkoła Podstawowa w Solcy Wielkiej, Zakłady Kryszpol, Pamso S.A. Karol Zawadzki, Społem PSS Ozorków, Art-Pol Artur Polak, Hurtownia spożywcza „Dana”, ZPC „Dana”, Piekarnia „Piotruś”, Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Stanisław Katusza, Graw Sp. z o.o., Intermarche Marta i Marcin Chętnik, Apteka Melissa, „Polska Woda” Sp. z o.o., Kwiaciarnia u „Kasi”, Pan Szpak. Pracownia reklamy, PPH „PAK-POL” Andrzej i Honorata Dąbek S. C, Caritas Ozorków, Dekoracje Tomalak. Nad bezpieczeństwem medycznym całej imprezy czuwał ratownik, Norbert Gawron.

A wszystko to skoordynowali z wielkim sercem i zaangażowaniem: Magdalena Czekalska, Dariusz Bartczak, Anna Kucharska, Adam Kucharski, Anna Sitarz, Barbara Radwańska, Małgorzata Tanasiewicz, Dawid Wymysłowski, Barbara Cieplik, Wiktoria Kubiak, Aneta Kubiak. Nieocenioną pomocą byli oczywiście wolontariusze ze Szkolnych Kół Wolontariatu przy Zespole Szkół Zawodowych i LO im S. Żeromskiego w Ozorkowie.

Tekst: Magdalena Czekalska, Foto: Piotr Drzewiecki, Magdalena Zybowska

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ