HomeAktualności z regionuW Ozorkowie będzie Castorama?

W Ozorkowie będzie Castorama?

castorama w ozorkowie

Na teren po byłym zakładzie „Latona” wjechał ciężki sprzęt. Plac od strony ul. Łęczyckiej został już wykarczowany. Prace spotkały się z żywym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, którzy zachodzą w głowę, jaka inwestycja będzie w tym miejscu realizowana.

Już kilka lat temu teren wystawił na sprzedaż zagraniczny właściciel. Do tej pory nikt nie był zainteresowany. Nie ma się co dziwić, że mieszkańcy są ciekawi rozpoczętymi właśnie robotami.

– Słyszałem, że teren jest szykowany pod inwestycję Castoramy – mówi Stanisław Olejniczak, którego dom sąsiaduje z placem. – Tak szczerze powiedziawszy, to byłbym nawet zadowolony, gdyby była tu Castorama.

Sąsiad pana Stanisława ma zupełnie inne informacje o inwestycji przy Łęczyckiej.

– Podobno w tym miejscu powstać ma zakład produkujący pellet – słyszymy. – Raczej nie byłaby to dobra inwestycja w tej okolicy. Ale mówi się też o tym, że na tym terenie ma być zakład specjalizujący się w produkcji światłowodów.

Kolejny mieszkaniec powiedział nam, że rozmawiał z robotnikami.

– Usłyszałem jedynie, że są tu po to, aby wyrównać teren. Nie wiedzieli dokładnie, co ma powstać na tym terenie. Mówili jedynie o jakimś zakładzie.

Ile jest prawdy w spekulacjach mieszkańców? Wysłaliśmy maila z pytaniami do firmy, która wystawiła kilka lat temu teren na sprzedaż. Odpowiedzi jeszcze nie mamy.

O inwestycję zapytaliśmy również w urzędzie miasta.

– Nie mamy na razie informacji, jaka inwestycja w tym miejscu jest realizowana – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Do magistratu wpłynął jedynie wniosek o zezwolenie na wycięcie drzew. Gdyby rzeczywiście przy Łęczyckiej miał powstać zakład produkujący pellet, to do urzędu musiałaby zostać przesłany wniosek na tzw. decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Takiego pisma jeszcze nie otrzymaliśmy. Nie mogę także potwierdzić informacji, jakoby na tym terenie miała być Castorama lub zakład produkujący światłowody.

„Reporter” będzie monitorował temat. Do sprawy na pewno powrócimy.


– Słyszałem, że w tym miejscu będzie Castorama – mówi pan Stanisław

UDOSTĘPNIJ:
Kompletnie pijany je
Szok! Pod Łęczycą
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.