HomeAktualnościW Łęczycy skaczą po samochodach, w Ozorkowie kradną i rzucają kamieniami…

W Łęczycy skaczą po samochodach, w Ozorkowie kradną i rzucają kamieniami…

dewastacje policja

W miastach naszego regionu rośnie liczba wykroczeń i przestępstw, które z reguły popełniane są nocami. – Dość już tego zaciemnienia. Włączcie oświetlenie! – denerwują się mieszkańcy, którzy czują się coraz mniej bezpiecznie.

Mieszkaniec Ozorkowa poinformował redakcję o dewastacji kilku aut przy Lotniczej w Ozorkowie. Karoseria samochodów miała zostać zarysowana, ponadto w jednym pojeździe stłuczona szyba. Przy tej samej ulicy – jak się dowiedzieliśmy od mieszkańców – doszło do zniszczenia kasetki i kradzieży pieniędzy z całodobowej myjni. Ozorkowianie, którzy skontaktowali się z redakcją, twierdzą, że w mieście rośnie liczba chuligańskich wybryków.

– Wszystko przez to nocne zaciemnienie. Latarnie uliczne nie świecą i wtedy do głów niektórych przychodzą różne głupie pomysły. Może warto by się zastanowić nad tym, aby już normalnie w nocy paliło się oświetlenie w mieście. Bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze – usłyszeliśmy.

Skontaktowaliśmy się z policją w Zgierzu. Funkcjonariusz odpowiedzialny za kontakty z mediami nie potwierdził informacji o zdewastowanych autach na Lotniczej.

– Nie mieliśmy zgłoszenia z Lotniczej, za to na Zgierskiej w Ozorkowie doszło do uszkodzenia mienia w postaci wybicia szyb w zaparkowanym autokarze. Ponadto potwierdzam, iż doszło do kradzieży z włamaniem na terenie myjni znajdującej się na ulicy Lotniczej w Ozorkowie. W powyższych sprawach prowadzone są czynności przez komisariat policji w Ozorkowie. Jeżeli chodzi o tzw. „zaciemnienie” w Ozorkowie, policja nie odnotowała zwiększonej liczby wykroczeń lub przestępstw z tym związanych – informuje mł. asp. Łukasz Krzemień z KPP w Zgierzu.

Warto też dodać, że kilka dni temu wybita została szyba przy wejściu do budynku poczty na Wyszyńskiego. Policja potwierdza, że w tej sprawie prowadzone jest postępowanie.

Nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy sprawcy dewastacji i złodzieje zostali złapani.

Czy rzeczywiście „zaciemnienie” nie wpływa negatywnie – jak informuje policja – na liczbę wykroczeń i przestępstw? Mieszkańcy mają inne zdanie.

Szok! Kierowca miał
Policyjny pościg w
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.