HomeAktualnościW Łęczycy mieszkańcy skarżą się na śmierdzącą wodę z kranów! Skąd ten problem?

W Łęczycy mieszkańcy skarżą się na śmierdzącą wodę z kranów! Skąd ten problem?

śmierdzi

Mieszkańcy skarżą się na przykrą woń wody z miejskiego wodociągu. Niektórzy mówią wprost „ta woda śmierdzi”. Skąd wziął się ten problem?

–  Jest to bardzo uciążliwe – mówi jedna z mieszkanek. – O spożywaniu takiej wody nie ma mowy. Większość moich znajomych, podobnie jak ja, zaopatrujemy się w wodę do picia w sklepach. W ten sposób, co prawda podwójnie płacimy, bo raz za wodę z wodociągu i drugi raz za 5 litrowy baniak, ale pijemy przynajmniej nieśmierdzący płyn.

Kłopot jest też z praniem.

–  W mojej ocenie pranie w takiej wodzie też nastręcza problem. Chodzi o to, że detergent słabo sobie radzi w niwelowaniu tego odoru – dodaje kolejna mieszkanka.

O komentarz poprosiliśmy Janusza Muszyńskiego, prezesa PGKiM w Łęczycy.

–  Potwierdzam, woda rzeczywiście śmierdzi. Powodem tej sytuacji jest fakt, że w pierwszej dekadzie kwietnia musieliśmy dość znacznie interweniować w system rur z powodu dużej awarii. O tej sytuacji informowaliśmy mieszkańców. Po likwidacji uszkodzenia zastosowaliśmy profilaktycznie środki odkażające, stąd przykry zapach. Niestety, znalazł się w całym systemie. Z informacji uzyskiwanych na bieżąco od służb mogę uspokoić mieszkańców, że przykry zapach powoli będzie się niwelował. Jest obecnie już na końcówce systemu rur zaopatrujących w wodę – zapewnia prezes.

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ