HomeAktualnościW Łęczycy kończy się zbiórka dla uchodźców

W Łęczycy kończy się zbiórka dla uchodźców

pomoc dla uchodźców

Dzisiejszy dzień był ostatnim, w którym wolontariusze działali przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6d. W budynku TBS-u zbierane były dary dla obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, trafili do naszego regionu. To były intensywne dwa miesiące pracy, dzięki której ogromna fala pomocy trafiła do potrzebujących.

Kiedy Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą, w całej Polsce uruchomiono punkty zbiórek dla Ukraińców. W Łęczycy nie było inaczej. Wolontariusze okazali się ogromną chęcią niesienia pomocy i świetną organizacją. Oczywiście wszystko działało bardzo sprawnie dzięki wielkim sercom mieszkańców Łęczycy i okolic a niezbędne dary trafiały do uchodźców z całego powiatu.

W mediach społecznościowych organizatorzy zbiórki utworzyli własną grupę Łęczyca Pomoc Dla Ukrainy, gdzie członkowie grupy także organizują szeroko zakrojoną pomoc. Profil działa dalej i właśnie dziś pojawił się na nim wpis informujący o zakończeniu ziórki stacjonarnej. Nie zabrakło podziękowań:

„Dziś był ostatni dzień zbiórki. Przez 2 miesiące mieszkańcy i przyjaciele Łęczycy i okolic przekazywali wszystko, co potrzebne aby zaczynać życie w nowym miejscu. Nie ma słów aby wyrazić wdzięczność Wam za te wszystkie cudowne gesty i czyny. Chciałam w imieniu moich koleżanek Wioleta Matczak Sylwia Kubiak Teresa Zaborowska Małgorzata Raczkiewicz podziękować Wam za zaufanie i serce. Bez tego nie udałoby się nic.

Rzeczy, które pozostały przekażemy do okolicznych instytucji i organizacji pomocowych. A niewiele tego zostało. I dobrze bo tak miało być!

Strona będzie działać nadal, nasza energia też jest do Waszej dyspozycji i w ogóle to pomagajmy bo dobro lubi krążyć i wracać. A w tych szalonych czasach to bycie dobrym jest obowiązkowe.

Jak na koniec powiedziała Wiolka:” coś się kończy, coś się zaczyna” czyli to nie jest nasze ostatnie słowo” – czytamy w internecie.

UDOSTĘPNIJ:
Elektryczne auto dla
Alarm bombowy w poci
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ