HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiW Łęczycy kierowca z ponad 3 promilami jechał pod prąd. Zderzył się z innym pojazdem

W Łęczycy kierowca z ponad 3 promilami jechał pod prąd. Zderzył się z innym pojazdem

policja

Kierowca z ponad trzema promilami wjechał pod prąd i zderzył się z innym pojazdem. Dzięki czujności świadka i szybkiej interwencji policji 40-latek trafił do aresztu.

5 grudnia 2021 roku około godziny 16.40 policjanci pojechali na jedną z ulic w Łęczycy, gdzie świadek ujął nietrzeźwego kierowcę. Jak wynika z ustaleń kilka minut wcześniej 40-latek kierując audi zlekceważył znak zakazu, skręcił w drogę jednokierunkową, gdzie zderzył się z peugeotem dojeżdżającym do skrzyżowania. Kiedy kierowca, który wjechał pod prąd i chciał odjechać z miejsca kolizji został ujęty przez świadka. Okazało się, że w jego organizmie znajdowały się ponad 3 promile alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji świadka i interwencji policji nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie odpowiedzialności.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Po tym jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo zagrożone jest między innymi karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec powiatu łęczyckiego musi liczyć się z konsekwencjami spowodowania zdarzenia drogowego.

UDOSTĘPNIJ:
Mężczyzna wrócił
Mikołajki z MotoMik
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.