HomeNa sygnaleW jaki sposób wyłudzili z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego ponad 9 milionów złotych!

W jaki sposób wyłudzili z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego ponad 9 milionów złotych!

wyłudzili

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 38-latka, który pomógł wyłudzić dofinansowanie na otwarcie przedszkoli. To trzeci sprawca który w tej sprawie trafił w ręce policjantów. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Sprawa ma swój początek w 2017 roku kiedy to główny podejrzany 33-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, pobrał dofinansowanie na otwarcie sieci 14 przedszkoli. Jak ustalono otworzył 5, a pozostałe funkcjonowały jedynie gdy miała przyjechać kontrola. Organizator procederu został zatrzymany w 2020 roku i usłyszał już zarzuty dotyczące wyłudzenia dofinansowania do prowadzenia działalności gospodarczej na szkodę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.  Zlecał on również fikcyjne wykonanie prac remontowych swoim kompanom, którzy za rzekomo wykonane prace wystawiali faktury z których nie odprowadzali podatków. Policjanci z komendy wojewódzkiej w ramach żmudnej pracy ustalili kolejne osoby powiązane z tym procederem.

14 września 2021 roku policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, na terenie  Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 38-latka, który pomagał w wyłudzeniu przedmiotowych środków. Jak sam przyznał, był zaskoczony wizytą policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący pomocnictwa w dokonaniu wyłudzeń dofinansowania do prowadzenia działalności gospodarczej na szkodę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wyłudzona kwota to ponad 9 000 000 zł, przy czym może się jeszcze zwiększyć, ze względu na wciąż prowadzone w tej sprawie czynności i dalsze ustalenia.

UDOSTĘPNIJ:
W województwie łó
Kiedy i za ile fonta
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.