HomeBeskidy Bliżej CiebieW Istebnej miejscowa władza zaprasza do odnowionego parku

W Istebnej miejscowa władza zaprasza do odnowionego parku

istebna park

Uroczyście zakończono zadania – rewitalizacji parku im. Pawła Stalmacha oraz rozdanie nagród w ramach konkursu fotograficznego i wystawy dotyczącej dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego gmin pogranicza.

Transgraniczny projekt pn. „ Promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego gmin Hlboké nad Váhom i Istebna” zrealizowany został z inicjatywy Łucji Michałek- wójt gminy Istebna oraz starostki gminy Hlboké nad Váhom Kariny Holesovej.

Wniosek złożono w 2019 roku do Euroregionu Beskidy. Rewitalizacja znajdującego się w strefie ochrony zabytków parku w Istebnej znacząco przyczynia się do podniesienia atrakcyjności turystycznej i poprawy wizerunku pogranicza polsko-słowackiego.

Uroczystego otwarcia parku po przeprowadzonej rewitalizacji dokonała osobiście Łucja Michałek- wójt gminy Istebna wraz z zastępcą Łukaszem Małyszem, koordynatorką projektu Kamilą Kaźmierczyk i wykonawcą Janem Golikiem. W krótkim wystąpieniu wójt gminy Istebna podkreśliła, jak ważnym zadaniem jest dbałość o estetykę centrum wsi, by było ono miejscem, gdzie chcemy się zatrzymać i spędzać czas, a także możemy realizować skierowane do mieszkańców i turystów wydarzenia. Wspomniała także o ważnym dla istebniańskiego parku kontekście historycznym i związanym z nim szacunku do dziedzictwa naszych przodków. Jednocześnie wójt zaprosiła zgromadzonych do parku im. Pawła Stalmacha na nadchodzący II Istebniański Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 5 grudnia.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Spotkanie w urzędzi
Prezydencka para w I
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.