HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiGm. ŁęczycaW gminnym projekcie już nie tylko solary, także pompy ciepła!

W gminnym projekcie już nie tylko solary, także pompy ciepła!

wójt rogoziński

23 lutego br. wójt gminy Łęczyca Jacek Rogoziński, skarbnik gminy Agnieszka Kaszubska oraz reprezentujący firmę Flexipower Group z Kudrowic, dyrektor ds. Inwestycji Bartosz Krawczyk, podpisali umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła na terenie gminy Łęczyca w ramach projektu „Czyste powietrze – OZE w Gminie Łęczyca – etap II”.

W wyniku realizacji zadania zamontowanych zostanie 18 pomp ciepła oraz 168 zestawów instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych lub na gruncie osób fizycznych. Zgodnie z ofertą wykonawcy, realizacja wszystkich prac została wyceniona na kwotę 5 612 567,13 zł.

Dzięki inwestycji już niedługo kolejni mieszkańcy gminy zostaną wyposażeni w instalacje, które nie tylko pozwolą obniżyć rachunki za prąd, ale także spowodują obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Wpłynie to korzystnie na poprawę jakości powietrza zarówno na obszarze gminy Łęczyca, jak i powiatu łęczyckiego. Przedsięwzięcie to stanie się kolejnym krokiem, jaki władze gminy wykonają na drodze do wzmocnienia promocji odnawialnych źródeł energii wśród swoich mieszkańców. Będzie to także kontynuacja projektu zrealizowanego w latach 2019-2020, w trakcie którego na obszarze gminy zainstalowanych zostało 97 instalacji fotowoltaicznych, 103 kolektory słoneczne oraz 36 pieców na biomasę.

Środki na realizację zadania gmina pozyskała z Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład w kwocie 4 750 000 zł.

Już wkrótce przeprowadzona zostanie także procedura wyboru wykonawcy robót związanych z wymianą u blisko 100 mieszkańców gminy Łęczyca, nieekologicznych i niskosprawnych źródeł ciepła na nowe ekologiczne (pellet, gaz płynny, gaz ziemny). Na ten cel pozyskane zostały środki z Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład w kwocie 3 400 000 zł.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.