HomePromocjaW gminie Łęczyca inwestycje w centra sportu

W gminie Łęczyca inwestycje w centra sportu

inwestycje w sport

Od połowy kwietnia, centra sportu w gminie Łęczyca, poddawane są pracom modernizacyjnym, mającym na celu poprawę ich stanu, zarówno technicznego, jak i estetycznego. Na ten cel Gmina pozyskała środki w ramach ósmej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład w kwocie 1 800 000 zł.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, na części obiektów, wymienione zostaną najbardziej zniszczone nawierzchnie boisk i bieżni, a te mniej zużyte zostaną odtłuszczone, umyte i ponownie pokryte warstwą poliuretanową przy użyciu metody natryskowej. Wymienione zostaną także stare bramki, pojawią się nowe do piłki ręcznej, wymienione zostaną piłkochwyty, wykonana zostanie rekultywacja trawników.

Przeprowadzone prace modernizacyjne wpłyną na poprawę bezpieczeństwa użytkowników tych obiektów, jak  również podniosą ich walory użytkowe i estetyczne. Staną się nowocześniejsze, podniesiona zostanie ich wartość sportowa i użytkowa co niewątpliwie jest bardzo ważne dla zachęcenia społeczności do uprawiania sportu. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 1 995 096,90 zł.  Wykonawcą prac jest firma AK Sport z Okuniewa. Termin zakończenia plac zaplanowany został na koniec czerwca 2024 r.

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ