HomeAktualnościW gm. Daszyna mieszkańcy doczekali się ważnej inwestycji

W gm. Daszyna mieszkańcy doczekali się ważnej inwestycji

wojtera daszyna

Trwa procedura przetargowa w gminie Daszyna na remont dróg gminnych. Na wykonanie zadania pn „Remont dróg gminnych w miejscowościach: Karkoszki, Jabłonna, Daszyna” zgłosiły się trzy firmy. Czas wybrać wykonawcę.

Na remont, zwłaszcza drogi na odcinku Karkoszki-Jabłonna mieszkańcy czekali bardzo długo. W końcu udało się nie tylko pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 600 tysięcy złotych co ma stanowić 50% wartości inwestycji, ale także ogłosić i przeprowadzić przetarg. Do remontu zaplanowany został ponad 2 kilometrowy odcinek dróg gminnych Karkoszki-Jabłonna-Daszyna.

– W przetargu zgłosiły się trzy firmy. Gmina będzie musiała przesunąć środki w budżecie w wysokości 50 tysięcy złotych, żeby wystarczyło na tę inwestycję, po prostu musimy dołożyć do zaplanowanej wcześniej kwoty. Czekamy na decyzję rady gminy w tej sprawie, wówczas będziemy mogli zakończyć procedurę przetargową wyborem wykonawcy i przystąpić do realizacji inwestycji – mówi Zbigniew Wojtera, wójt Daszyny.

UDOSTĘPNIJ:
Grozi mu do 10 lat z
Indiańska wioska w
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.