Urodziny stulatki

stulatka uniejów

Moc kwiatów, życzeń i gratulacji. Mieszkanka wsi Lekaszyn w gminie Uniejów, pani Wacława Szałek w dniu 22.10 świętowała swoje stuletnie urodziny.

W wyjątkowym jubileuszu uczestniczyło wielu gości-najbliższa rodzina, sąsiedzi oraz przedstawiciele władz samorządowych. Specjalne życzenia, w imieniu burmistrza Józefa Kaczmarka na ręce stulatki złożył jego zastępca – Mirosław Madajski, oraz Anna Kowalska, kierownik USC.

Pani Wacława przeżyła cały wiek polskiej historii, zbierając bogaty bagaż doświadczeń. Niestety los jej nie oszczędzał, jak sama wspomina najpiękniejsze lata jej młodości przypadły na burzliwe czasy II wojny światowej. W ciągu swojego życia stulatka zmieniała kilkakrotnie miejsce pobytu, by ostatecznie osiedlić się w Lekaszynie. To tu jest szczęśliwa, otoczona gronem najbliższych i kochających ją osób.

Skoro mowa o rodzinie, piątkowa uroczystość zgromadziła cztery pokolenia. Jubilatka wychowała dwoje dzieci, doczekała się kilkoro wnucząt, prawnucząt i praprawnucząt (najstarsza praprawnuczka ma już 16 lat!). Mimo sędziwego oraz problemów zdrowotnych typowych dla wieku, Pani Wacława pozostaje wciąż aktywna, nie traci pogody ducha i chęci do życia.

Babcia dba o wszystkich i pamięta o wszystkich–od najmłodszych do najstarszych. Lubi mieć przy sobie słodycze, żeby móc garnąć do siebie w ten sposób dzieciaczki – opowiada z uśmiechem Teresa Bamberska, żona wnuka Jubilatki.

Zapytana o przepis na długowieczność, odpowiedziała: „od dzieciństwa ciężko pracowałam i może dlatego przeżyłam tyle lat, bo praca hartuje”.

A jakie marzenia może mieć jubilatka w dniu swoich setnych urodzin?

Chciałabym mieć dobry wzrok. Nie proszę o pełne zdrowie, bo wiadomo, że w tym wieku to niemożliwe – wyznała.

100 lat życia to piękny jubileusz. wiek bogaty w doświadczenia kilku pokoleń, źródło wiedzy i dojrzałości. nasze wspólne drogocenne dziedzictwo. Z okazji tak pięknego jubileuszu składamy Pani Wacławie Szałek wyrazy uznania, głębokiego szacunku i podziwu oraz życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata.

TAGI POSTU:
Śmiertelne potrące
Ogień w kotłowni
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.