HomeAktualnościUroczystości w Łęczycy. 84. rocznica Bitwy nad Bzurą

Uroczystości w Łęczycy. 84. rocznica Bitwy nad Bzurą

bitwa nad bzurą

W niedzielę, 10 września, w kościele pw. św Andrzeja Apostoła, na placu Tadeusza Kościuszki i cmentarzu w Łęczycy odbyły się obchody poświęcone jednemu z  najważniejszych wydarzeń z życia regionu – 84. rocznicy kampanii wrześniowej. 

    W naszym regionie 84 lata temu rozegrała się jedna z najważniejszych bitew kampanii wrześniowej z 1939 roku. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. W dalszej części uroczystości odbył się ceremoniał wojskowy i montaż słowny młodzieży z ZSZ nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy wspominający ten trudny czas.

   Pamięć poległych za Ojczyznę uczczono złożeniem wieńców i kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Apel poległych został odczytany przy kwaterach Bohaterów Września. Obchody zakończyły się koncertem orkiestry dętej z Góry Św. Małgorzaty. Podczas uroczystości można było zwiedzić wystawę przedstawiającą zdjęcia z okresu II wojny światowej i kampanii wrześniowej.

… a na Południowe
Łódzkie na PLUS. W
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.