HomeCiekawostkiTuba w zgierskiej policji. Jest do zadań specjalnych

Tuba w zgierskiej policji. Jest do zadań specjalnych

pies w policji

Od maja 2024 roku szeregi zgierskiej Policji zasilił wyjątkowy funkcjonariusz na czterech łapach. „Tuba” to pies służbowy rasy owczarek belgijski, który rozpoczął szkolenie pod okiem instruktora. Dla policjantów będzie to nieoceniony partner w służbie, który wykorzystywany będzie do zadań specjalnych.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Posiadają wyjątkowe umiejętności, których ludziom brakuje, a które przydają się w policyjnej służbie. Są również doskonałymi partnerami dbającymi o bezpieczeństwo swojego przewodnika, tworząc z nim zgrany duet. Tuba to pies, który jest szkolony w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków. Służba psa w Policji zwykle trwa do 9 lat. Nierzadko zdarza się, że zwierzę i jego przewodnik zaprzyjaźniają się tak bardzo, że po przejściu na emeryturę, pies trafia do domu swojego przewodnika.

Dzięki wsparciu samorządowców Starostwa Powiatu Zgierskiego, Urzędu Miasta Zgierza i Gminy Zgierz możliwe było pozyskanie nowego czworonożnego funkcjonariusza. To kolejny przykład współpracy, która przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.

UDOSTĘPNIJ:
Uniejów ma nową at
Wilki polarne pod Po
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ