HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiTrwa budowa Centrum „Spycimierskie Boże Ciało”

Trwa budowa Centrum „Spycimierskie Boże Ciało”

spycimierskie boże ciało

Niecały rok temu, 19 lutego 2021 roku, została podpisana umowa z wykonawcą Centrum Historyczno-Kulturalnym „Spycimierskie Boże Ciało” w Spycimierzu – z Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowlanego Częstobud Damian Świącik z Częstochowy (lider Konsorcjum) oraz Przedsiębiorstwa Budowlanego Budopol Sp. z o.o. z Jaskrowa (partner Konsorcjum).

Teren inwestycji jest ogrodzony i od kilku miesięcy trwają prace inwestycyjne polegające na wybudowaniu gmachu Centrum o powierzchni ponad 987 mkw. powierzchni zabudowy (w tym 964 m2 powierzchni użytkowej).

Będzie to budynek jednokondygnacyjny w części z poddaszem użytkowym i z podwyższeniem do dwóch kondygnacji w części centralnej. We wnętrzu znajdą się sale wystawowe, dydaktyczne i konferencyjne oraz niewielkie zaplecze biurowo-administracyjne. Budynek Centrum zaprojektowano na planie litery U, z widokiem na dziedziniec. Powstanie na nim drewniana widownia na konstrukcji stalowej. Prace budowlane obejmują powstanie budynku od podstaw wraz ze wszystkimi niezbędnymi przyłączami i instalacjami jak np. sieć wodociągowa, przyłącze wody i kanalizacji sanitarnej, instalacja gazowa, grzewczo – chłodząca, sieć elektryczna i teletechniczna.

O sterowanie wszystkimi instalacjami zadba system BMS, czyli Building Management System. Stosuje się go w wysoko zaawansowanych technicznie budynkach dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa życia. Inteligentny układ składa się z czujników i detektorów rozmieszczonych w różnych punktach oraz zintegrowanego systemu zbierającego dane i zarządzającego wszystkimi instalacjami w budynku.

W czwartkowe popołudnie, 20 stycznia, teren budowy odwiedził autor koncepcji funkcjonalno-użytkowej obiektu – dr hab. Bartosz Hunger, prof. ASP, kierownik Katedry Architektury Wnętrz wraz z pracownikiem Urzędu Miasta w Uniejowie, głównym insp. ds. realizacji inwestycji – Adamem Przytułą, odpowiedzialnym z ramienia Urzędu za nadzorowanie przebiegu prac inwestycyjnych.

Panowie obeszli teren budowy wraz z przedstawicielami wykonawcy inwestycji i rozmawiali o postępach prac.

List intencyjny w sp
Jurek Owsiak zaprasz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.