HomeBez kategoriiTrendy brody 2022

Trendy brody 2022

modne brody

Broda od wielu lat jest jednym z najbardziej oryginalnych i charakterystycznych elementów męskiego wizerunku. Dodaje ona męskości i przypisuje wiele cech, m.in.: odwagę i siłę. W dawanych czasach zarost służył mężczyznom do ochrony w czasie walk, był wykorzystywany też w roli „straszaka” przed przeciwnikiem. Brodę nosili także Wikingowie, którym dodawał groźnego wyglądu, mężczyzna z zarostem lub długą brodą związana w warkocz wyglądał mężniej. 

Broda nie rzadko kojarzona jest również z inteligencją i mądrością. To dlatego, że w starożytnej Grecji i Rzymie nosili ją najwięksi mędrcy. Dzisiaj noszenie brody dodaje wyłącznie efektów wizualnych. Mężczyźni w ten sposób ukrywają swoje niedoskonałości twarzy, poprawiają rysy twarzy i dodają sobie w ten sposób punkty do atrakcyjności. Sprawdź jakie rodzaje brody będą modne w 2022 roku.

Niezmiennie w 2022 królował będzie dalej krótki zarost trzydniowy. Każdy z nas co najmniej kilka razy w życiu pozwolił sobie na zapuszczenie kilkudniowego zarostu.Często przez wielu kojarzony jest on z swego rodzaju niechlujstwem. Jednak czasy się zmieniają i dzisiaj nawet przez Kobiety zarost jest mile widziany i atrakcyjny. Ten typ zarostu pasuje każdemu, bez względu na kształt twarzy. Nie ma też problemu z uzyskaniem go, po prostu wystarczy się nie golić przed kiła dni. Przyda się jednak dobry trymer do brody z wymiennymi nakładkami, który na późniejszym etapie pozwoli regulować długość zarostu i nadawać mu kształt. Kilkudniowy zarost polecamy dla mężczyzn mniej odważnych, którzy nie chcą zapuszczać długiej brody.

Coraz więcej mężczyzn w naszym kraju decyduje się na zapuszczenie pełnej brody, koniecznie z wąsami. To świetne rozwiązanie dla panów, którzy chcą za wszelką cenę ukryć jakieś niedoskonałości na swojej twarzy. Dzięki pełnej brodzie szybko i bez problemu skorygujesz kształt twarzy (ten typ brody doskonale pasuje do twarzy trójkątnej). Broda powinna pokrywać całą twarz, jednak z wyjątkiem szyi i górnej części policzków – w tych częściach ciała powinieneś golić zbędne włoski. Krótsza wersja pełnej brody jest natomiast bardziej elegancka i na nią decydują się najczęściej osoby z wysokich stanowiskach, pełniących ważne role w firmach i będących właścicielami przedsiębiorstw.

Dłuższa broda bardzo dobrze przywróci również proporcje okrągłej twarzy lub kwadratowej, szerokiej – optycznie wydłuży podbródek. Powoduje, że okrągła twarz staje się bardziej harmonijna. Nie musisz od razu zapuszczać brody na drwala, wystarczy coś więcej niż dłuższy zarost i ładnie wystylizowane. By broda wyglądała dobrze należy o nią dbać. Pełna broda wiąże się z pewnymi obowiązkami. Do codziennej pielęgnacji tego rodzaju brody przyda Ci się szczotka lub kartacz do brody oraz kosmetyki do brody takie jak: olejek do brody, balsam do brody, szampon lub mydło do mycia zarostu. Produkty te pozwolą Ci zachować kontrolę nad brodą i utrzymać ją naturalnie lśniącą i zdrową.  

To ostatni rodzaj brody, który będzie modny w 2022 roku. To propozycja zdecydowanie dla odważnych mężczyzn, którzy na co dzień lubią się wyróżniać w tłumie. Ta broda wymaga także odpowiedniej pielęgnacji. Zarost swoim kształtem przypomina kotwicę, stąd jego nazwa. Utrzymany w jednej długości dość cienki wąs i bardzo dokładnie przystrzyżona broda, która jest skupiona na centralnej części. Bardzo dobrze prezentuje się na twarzach prostokątnych, podłużnych. Zarost w kształcie kotwicy idealnie podkreśla  męski charakter i dodaje powagi. Tego typu broda i wąsy wymagają regularnego przycinania, by utrzymać je w doskonałej i eleganckiej formie.

UDOSTĘPNIJ:
Jakie buty najmodnie
To nie fotomontaż!
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.