HomeAktualnościTragedia na polu! Rolnik został wciągnięty przez wał maszyny

Tragedia na polu! Rolnik został wciągnięty przez wał maszyny

rozrzutnik tragedia

Niestety z pozoru proste czynności niejednokrotnie mogą zakończyć się tragicznie. Tak było minionej soboty na terenie jednej z miejscowości gminy Góra Świętej Małgorzaty, gdzie podczas prac polowych śmierć poniósł 39-latek.

12 listopada 2022 roku na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty podczas prac polowych zginął 39-latek. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyzna ciągnikiem rolniczym przy wykorzystaniu rozrzutnika rozwoził obornik na pole. Służby powiadomił świadek, którego zaniepokoił unieruchomiony od dłuższego czasu pojazd z włączonym silnikiem i pracującą maszyną. Kiedy podszedł do pojazdu zobaczył ciało sąsiada przy włączonym wałku przekaźnika, pomiędzy ciągnikiem a rozrzutnikiem.

– Wyjaśniane są okoliczności tej tragedii. Sekcja zwłok wykaże, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci mężczyzny. Na miejscu stwierdzone zostały obrażenia ciała. Najprawdopodobniej w wał maszyny zaplątało się najpierw ubranie, a pracujące urządzenie pociągnęło ciało rolnika – informuje asp. sztab. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 39-latka. Wszystkie okoliczności tego zdarzanie wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.
Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności:
– nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
– nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
– nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!
– nie naprawiajmy i nie operujmy przy włączonych maszynach rolniczych.
– ubierajmy się odpowiednio do pogody i warunków, w jakich pracujemy! Przez nieodpowiednio dobraną odzież ruchome części urządzenia mogą wciągnąć rękę, a obuwie nie uchronni przed kontuzją.
Zawsze kierujmy się rozsądkiem i rozwagą, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich podczas prac polowych jest najważniejsze!

UDOSTĘPNIJ:
Na targowisku w Łę
Nożem straszył w s
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.