HomeAktualnościTo może być atrakcyjne lato. Marszałek dofinansował turystykę w regionie

To może być atrakcyjne lato. Marszałek dofinansował turystykę w regionie

turystyka

Rajdy rowerowe, spływy kajakowe, gry, zabawy, wycieczki – wachlarz wydarzeń turystycznych, jakie zostaną zorganizowane z dofinansowaniem od samorządu województwa łódzkiego, jest bardzo szeroki. Rozstrzygnięty został konkurs „Turystyka na Plus 2024”.

Dofinansowanie na realizację wydarzeń turystycznych otrzymało 31 podmiotów. To organizacje turystyczne, harcerze, stowarzyszenia, fundacje, które zaproponowały organizację szkoleń i konferencji turystycznych, rajdów rowerowych, spływów kajakowych, a także tworzenie filmów promocyjnych, wirtualnych spacerów czy gier. Pełna lista dofinansowanych projektów na stronie lodzkie.pl/turystyka.

– Poznawajmy Łódzkie, bo naprawdę jest tego warte – zachęca marszałek Grzegorz Schreiber.

W konkursie można było liczyć nawet na 18 tys. zł. W sumie zarząd województwa rozdysponował 470 tys. zł. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

Wtedy grant otrzymała m.in. Fundacja Instytut Psychologii Stresu. Zorganizowała dla mieszkańców województwa serię… kąpieli leśnych. – To spacery po lasach i parkach służące relaksowi i redukcji stresu – wyjaśnia Agnieszka Czubak z Fundacji. – Warsztaty w naturze łączyliśmy ze wskazówkami, jak spacerować, żeby osiągnąć ć terapeutyczny efekt i rozwinąć umiejętności radzenia sobie ze stresem poprzez kontakt z naturą.

Z propozycji skorzystało ponad 50 osób.

UDOSTĘPNIJ:
Zobaczcie! Tak może
Skopał krzyż, zdem
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ