HomeAktualnościTężnia uruchomiona! Miasto zaprasza do parku… mikroklimat gwarantowany

Tężnia uruchomiona! Miasto zaprasza do parku… mikroklimat gwarantowany

tężnia łęczyca

Zamontowana w ubiegłym roku tężnia solankowa, zlokalizowana w parku miejskim, została uruchomiona po raz pierwszy i tym samym zachęca w swojej pełnej krasie do odwiedzin zielonych płuc Łęczycy.

Tężnie solankowe konstruowane są w celach leczniczych. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego czy w przypadkach ogólnego wyczerpania.

Wartość inwestycji wyniosła 497 535 zł i została w całości pokryta z funduszy zewnętrznych, które Miasto Łęczyca otrzymało z konkursu Najbardziej Odporna Gmina organizowanego przez Pełnomocnika Rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

W ramach tego zadania powstała wspomniana tężnia wraz z prowadzącym do niej mostkiem. Obiekt jest wyposażony w podziemny zbiornik na solankę, zbiornik retencyjny oraz pompę. Wokół tężni znajdują się elementy małej architektury w postaci ławek oraz oświetlenia, które na pewno wpłyną na przyjemne i wygodne spędzanie czasu.

- To jest duży prob
Koszmar w kamienicy!
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.