HomeAktualnościTelewizyjny alert! Niektórzy są zaskoczeni

Telewizyjny alert! Niektórzy są zaskoczeni

telewizyjny alert

Użytkowników smartfonów mógł zaskoczyć Alert RCB. Mieszkańcy woj. łódzkiego są informowani o dalszych zmianach dotyczących standardu cyfrowej telewizji naziemnej. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła specjalny komunikat.

Warto jednak dodać, że godnie z założeniami, Alerty RCB mają służyć do ostrzegania obywateli oraz osób przebywających w Polsce przed zagrożeniami, takimi jak susze, powodzie czy ewentualne przerwy w dostawie prądu. System rozsyła stosowne wiadomości do osób, które potencjalnie znajdą się na obszarze możliwego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu lub zdrowiu.

Strona rządowa, która informuje o systemie podaje, że są alerty wysyłane są tylko w nadzwyczajnych sytuacjach. Użytkownicy mogą mieć więc poczucie nadużywania zasięgu i skuteczności tego mechanizmu do informowania o konieczności wymiany odbiorników.

Informacja brzmi:

„23 maja w woj. łódzkim nastąpi zmiana standardu nadawania TV naziemnej. Sprawdź, czy Twój telewizor działa w nowym systemie. Informacje: gov pl cyfrowa TV”.

Zmiana dotyczy tych wszystkich, którzy odbierają sygnał telewizyjny za pomocą domowych anten zamontowanych na dachach, balkonach lub stojących w mieszkaniach i odbierających jedynie darmową telewizje naziemną. Po to, by dalej mogli oglądać telewizję muszą w większości przypadków wymienić dekoder albo kupić nowy telewizor.

Jak sprawdzić, czy nasz telewizor odbierze nowy sygnał? Procedura jest dość prosta. Wystarczy zmieniać kanały aż pojawi się testowy i wówczas albo mamy obraz albo informację, że nasz odbiornik lub dekoder nie są dostosowane do odbioru programów w nowym systemie. Sprawdzimy tez to w poniedziałek włączając telewizor i wówczas w praktyce okaże się które kanały odbiera.

UDOSTĘPNIJ:
Przed nami Majówka
W poszukiwania 48-la
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.