HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiPoddębiceTego się nikt nie spodziewał. Pośredniak został zalany. Szkody są duże

Tego się nikt nie spodziewał. Pośredniak został zalany. Szkody są duże

pup poddębice

Przez całą noc lała się woda z lokalu na piętrze internatu w którym na parterze znajduje się Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach. Pośredniak został zalany, a szkody wyceniono na prawie pół miliona złotych.

Jak doszło do zalania?

– Dowiedziałam się, że pękł wężyk doprowadzający wodę w lokalu na II piętrze – powiedziała nam Urszula Patora, dyrektor PUP w Poddębicach. – Woda lała się przez całą noc. Oczywiście zalane zostały kondygnacje na górze budynku, w tym nasze pomieszczenia znajdujące się na dole.

Niedawno zakończyło się osuszanie pomieszczeń. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się remont.

– To powiat, który jest właścicielem budynku, zdecyduje o dacie rozpoczęcia remontu – dodaje szefowa pośredniaka. – Najważniejsze, że ważne dokumenty urzędowe ocalały. Dało się je szybko wysuszyć. Gorzej z meblami, które są z cienkiej sklejki. Oprócz sufitu, ścian i podłogi zalany też został sprzęt. Ucierpiała także instalacja elektryczna.

Starty w związku z zalaniem małe nie są.

– Według wstępnej kalkulacji remont, w pomieszczeniach internatu, jak i urzędu pracy, będzie kosztował blisko 500 tysięcy zł – mówi wicestarosta Piotr Majer. – Najprawdopodobniej rozpoczniemy remont w przyszłym roku. Zalany budynek jest ubezpieczony.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Prywatna awionetka s
Połowa Ozorkowa bez
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.