HomeDla niejTaksówki tylko dla kobiet

Taksówki tylko dla kobiet

taksówki dla kobiet

Po raz pierwszy w Polsce, niestety obecnie jedynie w Trójmieście, panie poczują się bezpieczniej, korzystając z usługi przewozu osób. Będą mogły zamówić taksówkę prowadzoną przez kobietę.

Korporacja taksówkarska wprowadza usługę „dla niej”. Dedykowana jest ona kobietom, które obawiają się jeżdżenia z obcymi mężczyznami i korzystają z przewozu osób. Firma chce również pokazać, że panie świetnie się sprawdzają w tym „męskim” zawodzie. Koncentrując się na kobietach za kółkiem, walczy ze stereotypami mówiącymi o tym, że dziewczyny są gorszymi kierowcami.

Free Now przeprowadziło ankietę wśród swoich pracowniczek i okazało się, że 95 proc. badanych kierowczyń przyznaje, że pasażerki czują się bardziej komfortowo, jadąc z kobietą. Aż 82 proc. respondentek zgadza się z tym, że taka usługa pozytywnie wpłynie na promowanie kobiet w branży taxi. 7 na 10 badanych przyznaje, że pasażerowie reagują zdziwieniem, widząc kobietę wykonującą ten zawód. Tyle samo osób uważa, że jest to dobry kierunek w promowaniu płci pięknej w męskich zawodach. Pracownice korporacji cenią sobie ten zawód przede wszystkim za możliwość elastycznej pracy, niezależność i brak różnic płacowych między nimi a mężczyznami.

To nie fotomontaż!
Jak pozbyć się chw
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.