HomeSportSzybkie biegi płotkarzy

Szybkie biegi płotkarzy

płotkarze mkla

Rekord Łęczycy w skoku wzwyż U-20 ustanowił podczas mityngu otwarcia sezonu halowego w Łodzi Mikołaj Szczęsny. Uzyskany rezultat 2.17 m to aktualnie najlepszy wynik w Polsce.

Świetnie spisał się drugi w konkursie  Sebastian Antosiak, który wynikiem 2.00m poprawił rekord życiowy i zajął w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w kategorii U-18  drugą pozycję. Życiowym osiągnięciem (1.75 m) może pochwalić się także Szymon Pawłowski. Wynik ten dał mu ósme miejsce. Szybkimi biegami na 60 m ppł popisali się płotkarze. W finale U-18 trzeci był Hubert Woźniak (8,56 s),szósty Jakub Żelechowski (8,99 s),dziesiąty Wiktor Buchmiller (10.18 s). Drugą pozycję U-20 zajął Dominik Bauer (8.70 m), szóstą Eryk Sewiło (9.78 s). Juliusz Koperski był czwarty w biegu U-16 (9.93 s).    W finale 60 m na trzeciej pozycji uplasował z bardzo dobrą życiówką (7,31 s) Hubert Woźniak. W tej samej konkurencji w roczniku U-16 ósme miejsce zajął Adam Rokita (7.86 s). W biegu dziewcząt Wiktoria Idczak była dziesiąta (8.48 s). Konkurs skoku w dal na czwartym miejscu zakończył Dorian Zuchniewicz (5.20 m),piątym Adam Rokita (4.93 m). By to kolejny bardzo dobry występ lekkoatletów MKLA Łęczyca. Wszyscy zawodnicy wrócili z rekordami życiowymi. Następny sprawdzian formy i kolejne próby uzyskania minimów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Polski już w najbliższą niedzielę w Spale.
Pozostałe wyniki – skok wzwyż:  Dorian Zuchniewicz 1.45 m, Głodek Julia 1.40 m, Dobrowolska Gabriela 1.20 m. Skok w dal: Kępska Oliwia 4.42 m, Pałczyńska Nikola 3.72 m, Juliusz Koperski                  4.56 m. 60 m: Pałczyńska Nikola 9.15 s, Kępska Oliwia 9.44 s, Żelechowski Jakub 7.73 s, Antosiak Sebastian 7.76 s, Buchmiller Wiktor 8.01 s.