HomeCiekawostkiSzukają torby z narzędziami… w kosmosie

Szukają torby z narzędziami… w kosmosie

kosmos

Spacer kosmiczny to nie lada wyzwanie dla astronautów. Nie tylko muszą wykonać skomplikowane zadania w nieważkości, ale także uważać, żeby niczego nie zgubić.

Niestety, czasem zdarzają się wpadki, które mogą mieć nieoczekiwane konsekwencje. Tak było w przypadku dwóch astronautek z NASA, które podczas spaceru kosmicznego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) niechcący wypuściły z ręki torbę z narzędziami. Teraz torba ta krąży wokół Ziemi i można ją dostrzec z powierzchni naszej planety.

Według EarthSky, strony internetowej śledzącej obiekty kosmiczne, torba z narzędziami jest zaskakująco jasna i można ją zobaczyć z powierzchni Ziemi przy pomocy dobrych lornetek.

Torba z narzędziami dołącza do ogromnej ilości sztucznych śmieci kosmicznych, które krążą wokół Ziemi. Mogą to być różne przedmioty, od małego odłamka farby po części odrzucone podczas startów rakiet.

Ludzie regularnie gubią coś na orbicie naszej planety. Do śmieci kosmicznych zalicza się też aparat fotograficzny utracony przez Michaela Collinsa w czasie misji Gemini 10, koc termiczny utracony podczas misji wahadłowca Endeavour w 1998 r., worki ze śmieciami wyrzucone przez radzieckich kosmonautów podczas misji Sojuz TM-15. Astronautka Sunita Williams podczas misji promu Discovery w 2006 r. w trakcie spaceru kosmicznego zgubiła kamerę. 

UDOSTĘPNIJ:
Morsy z Ozorkowa w f
Idzie zima! Synoptyc
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.