HomeAktualności z regionuSztuczna plaża, betonowe leżaki, stanowiska piknikowe… inwestycja wzbudza zainteresowanie

Sztuczna plaża, betonowe leżaki, stanowiska piknikowe… inwestycja wzbudza zainteresowanie

sztuczna plaża łęczyca

Trwa zagospodarowywanie zalewów miejskich w Łęczycy. Inwestycja spotyka się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Przy okazji spacerów, łęczycanie sprawdzają postęp prac. W części południowo-zachodniej zalewów jest już sztuczna plaża i część chodnika.

Mieszkańcy komentują rozpoczętą niedawno inwestycję. W większości bardzo chwalą pomysł utworzenia sztucznej plaży, cieszy ich urządzenie nowego miejsca do wypoczynku wśród zieleni.

– Już dawno władze miasta powinny pomyśleć o zagospodarowaniu terenu przy zalewach miejskich. Każdy tylko dużo mówił i snuł wizje, jak się okazuje, jak się chce to można – komentuje pan Zbigniew, który nad zalewem przyglądał się realizowanej inwestycji. – Mieszkam blisko, cieszę się, że będzie gdzie przyjść z wnukami i spędzić czas na powietrzu. Trochę szkoda, że nie będzie można się kąpać w zalewie, dzieciaki miałyby radochę, ale może kiedyś i tego doczekamy.

W ramach inwestycji nad zalewem zaplanowano: wykonanie chodnika z kostki betonowej szer. 2,0 m ograniczonego obrzeżami, wykonanie dwóch biegów schodów betonowych z kostki przy wejściu na teren rekreacyjny z istniejącego ciągu pieszego od strony północnej, wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych ruchowo na skarpie od strony ciągu pieszego od strony północnej, wykonanie utwardzenia terenu z kostki przy dojściach, stanowisku piknikowym ogniska, zadaszonym stanowisku piknikowym oraz urządzeniu placu zabaw, montaż 19 szt. latarń oświetlenia LED wzdłuż chodnika, w tym 11 latarń z kamerami monitoringu terenu, montaż koszy, ławek i stojaków na rowery wzdłuż chodnika i przy obszarach rekreacyjnych. Na plaży ustawione będą betonowe leżaki. Inwestycja kosztuje 987 000 zł brutto.

UDOSTĘPNIJ:
Remont kamienicy za
Kierowca autobusu ł
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.