Szóstka padła w Poddębicach

poddębice paliwa

Dziś na stacji paliwowej przy wjeździe do Poddębic od strony Aleksandrowa Łódzkiego cena benzyny verva 98 przekroczyła 6 zł. Diesel verva kosztował 5,83 zł. Przez dłuższy czas cena benzyny oscylowała w granicy blisko 6 zł. Kierowcy mieli nadzieję, że po wakacjach paliwo będzie tanieć. Jest wręcz odwrotnie.

Dziś cena benzyny verva 98 wynosiła dokładnie 6,09 zł. Czy może być jeszcze drożej?

Po wielu tygodniach stabilizacji najwyższe od lat ceny paliw w ostatnich dniach poszły mocno w górę. W efekcie zbliżyliśmy się do rekordowych poziomów sprzed 9 lat.

Średnia cena detaliczna benzyny Pb95 w mijającym tygodniu podniosła się o blisko 10 gr/l – wynika z danych BM Reflex. To pierwszy wzrost średniej ceny od blisko dwóch miesięcy, podczas których przeciętne stawki detaliczne utrzymywały się bez zmian. To najwyższe ceny benzyny od przeszło 9 lat.

Także o prawie 10 gr/l podrożał olej napędowy. Po raz ostatni tak wysokie ceny diesla widzieliśmy w październiku 2013 roku.

Wzrost cen benzyny wynikał z wyższych cen w hurcie oraz wyższych marż detalistów.

Wysokie ceny paliw w Polsce to w przeważającej mierze efekt kombinacji stosunkowo drogiej ropy naftowej oraz utrzymującej się od marca 2020 roku słabości złotego.

UDOSTĘPNIJ:
Koty podrzuciła str
Pijany 31-latek wjec
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.