HomeAktualności z regionuSzokujące skargi pacjentów. Nocne kolejki do ortopedy!

Szokujące skargi pacjentów. Nocne kolejki do ortopedy!

przychodnia-ozoChoć trudno w to uwierzyć, w każdy poniedziałek do rejestracji w przychodni miejskiej przy ul. Wigury ustawiają się kolejki pacjentów już od godziny 2 w nocy. Rejestracja czynna jest dopiero od godziny 7 rano. Starsi i schorowani ludzie przypłacają nocne stanie w kolejce przed budynkiem jeszcze większym uszczerbkiem na zdrowiu.
W tej sprawie do redakcji zadzwonił zbulwersowany Henryk Zdończyk, który od lekarza rodzinnego otrzymał niedawno skierowanie do ortopedy. Pan Henryk przed wizytą w przychodni zasięgnął języka wśród znajomych. Usłyszał, że najlepiej do rejestracji ustawić się w kolejce nocnej.
– Naprawdę byłem zaskoczony i myślałem, że znajomi robią sobie żarty. Jednak na wszelki wypadek poszedłem do przychodni o godz. 5 nad ranem. Przecierałem oczy ze zdumienia. Stała już długa kolejka. Byłem 18-sty i zostałem zapisany w rejestracji do ortopedy jako jeden z ostatnich pacjentów. Ludzie mi powiedzieli, że takie kolejki są od miesięcy i właściwie głównie tylko do ortopedy – wspomina wizytę H. Zdończyk.
Odwiedziliśmy przychodnię przy ul. Wigury następnego dnia po rozmowie z naszym Czytelnikiem. Wprawdzie w samo południe kolejek przed budynkiem nie było, ale w rejestracji stało sporo pacjentów. Wielu z nich narzekało na problemy z dostaniem się do lekarzy specjalistów.
– Do niektórych medyków zapisy są dopiero w przyszłym roku – żali się pani Wiesława, z którą rozmawialiśmy w przychodni zdrowia. – Ale faktycznie słyszałam, że największe kłopoty są właśnie z dostaniem się do ortopedy.
Dr Dorota Nowak-Frątczak, dyrektor przychodni, potwierdza słowa pacjentów.
– Wiem o tych nocnych kolejkach. Jest mi bardzo przykro, że dochodzi do takich sytuacji. Niestety nie mam wpływu na tych pacjentów, którzy ustawiają się do rejestracji już w nocy. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że kolejki ustawiają się dlatego, że pacjentów jest wielu a lekarz przyjmuje tylko raz w tygodniu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia ogranicza kontrakty na takie leczenie. Napisałam w tej sprawie do funduszu, prosiłam o zwiększenie limitów. Myślę, że w tym miesiącu powinna przyjść odpowiedź. Chciałabym, aby ortopedzi przyjmowali w naszej przychodni trzy razy w tygodniu.
(stop)

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.