HomeAktualnościSzok! W Łęczycy włamanie z udziałem 12 i 14-latka!

Szok! W Łęczycy włamanie z udziałem 12 i 14-latka!

włamanie

Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 21-latka podejrzanego o włamanie do sklepu spożywczego i kradzież. Młody mężczyzna swoich czynów dopuścił się wspólnie z 12 i 14-latkiem.

Łączna suma strat została oszacowana na ponad 5200 złotych.

11 lutego 2024 roku dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego na terenie Łęczycy. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Wstępne czynności pozwoliły na wytypowanie potencjalnych włamywaczy.

Jak ustalono, sprawcy po uprzednim wybiciu szyby wystawowej, ukradli alkohol i artykuły spożywczo-chemiczne na łączną kwotę ponad 2700 zł. Następnie wrócili na miejsce, skąd dodatkowo zabrali gotówkę w kwocie 2500 zł. 13 lutego 2023 roku podczas przesłuchania 21-letni mieszkaniec Łęczycy przyznał się do winy. Ponadto zeznał, że działał wspólnie z nieletnimi znajomymi w wieku 14 i 12 lat. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Włamywacz był notowany za wcześniejsze konflikty z prawem. Zachowaniem nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

UDOSTĘPNIJ:
Już w najbliższą
W Poddębicach „Bi
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.