HomeKraj i ŚwiatSzczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat

szczepienia dzieci

Dziś (16 grudnia) rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat przeciw Covid-19. Szczepienia są wykonywane preparatem Pfizer w odpowiedniej dla dzieci dawce.

E-skierowanie na szczepienie dla dzieci w wieku 5-11 lat wystawiane jest automatycznie z chwilą skończenia przez dziecko 5. lat. Rejestrować dziecko na szczepienie można m.in. przez infolinię 989, e-Rejestrację i punkty szczepień.

Kwalifikację do szczepienia dzieci wykonuje lekarz z ważnym prawem wykonywania zawodu, również lekarz stażysta i lekarz rezydent. Schemat szczepienia jest dwudawkowy, przy zachowaniu odstępu co najmniej 21. dni między dawkami.

W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat podstawowy szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat obejmuje podanie trzech dawek: dwóch dawek w odstępie co najmniej 21. dni oraz dawki dodatkowej (uzupełniającej), podawanej w odstępie co najmniej 28 dni po ukończeniu 2-dawkowego schematu szczepienia przeciw COVID-19. 

Na szczepienie przeciw COVID-19 zapisano dotąd ponad 100 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat – wynika ze środowych danych Ministerstwa Zdrowia. 

Od najbliższego pon
Zaprosili do mieszka
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.