HomeKraj i ŚwiatSzczepienia 5-latków

Szczepienia 5-latków

szczepienia 5-latki

Od wtorku będzie można zapisywać dzieci w wieku 5-11 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, od czwartku resort zdrowia planuje rozpocząć akcję szczepienia dzieci.

W czasie konferencji prasowej przed Szpitalem Tymczasowym w Opolu szef resortu zdrowia powiedział, że 13 grudnia dotrą do Polski pierwsze dostawy szczepionek dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

– Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepień tych dzieci – powiedział Adam Niedzielski. Poinformował, że w najbliższą niedzielę i w poniedziałek w systemie elektronicznym będą wystawiane zlecenia dla dzieci.

Dodał, że zapisy będą odbywały się podobnie jak w przypadku dorosłych, czyli przez infolinię i za pośrednictwem strony internetowej. Jak tłumaczył, będzie musiał to robić opiekun, który powinien być także obecny przy szczepieniu dziecka.

Decyzja Komisji Europejskiej

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku.

EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu COVID-19.

Zmiana rozkładu jaz
Auto uderzyło w drz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.