HomeAktualności+Szalony pościg ulicami Łodzi za 18-letnim kierowcą

Szalony pościg ulicami Łodzi za 18-letnim kierowcą

pościg

Policjanci kontrolujący prędkość na ulicy Przybyszewskiego, zwrócili uwagę na volkswagena, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 70 km/h i ciągle przyspieszał. Kierowca zignorował polecenia wydawane przez policję i gwałtownie przyspieszył zaczynając swoją ucieczkę w kierunku ulicy Augustów.

Policjanci ruszyli za kierowcą. Jadąc ulicą Przybyszewskiego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego dawali kierującemu sygnały do zatrzymania auta. Mężczyzna cały czas przyspieszał, chcąc zgubić pościg, naruszając po drodze szereg przepisów ruchu drogowego. Po przejechaniu prawie dwóch kilometrów kierowca nie widząc już szans na dalszą ucieczkę zatrzymał pojazd, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo w pobliskie lasy. Po kilku minutach 18-latek został zatrzymany.

Mężczyzna był trzeźwy, natomiast w kieszeni jego kurtki funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki z zawartością suszu roślinnego. Okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Notowany w przeszłości 18-latek został zatrzymany. Odpowie teraz przed sądem między innymi za niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie środków odurzających, kierowanie pojazdem bez uprawnień, a także inne wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ:
Porozumienie z funda
Horror na torach! Se
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ