HomeAktualności+Szaleńczy pościg za 30-latkiem, który kierował pod wpływem narkotyków

Szaleńczy pościg za 30-latkiem, który kierował pod wpływem narkotyków

pościg

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 30-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając, popełniał szereg wykroczeń realnie zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ponadto za kierownicę wsiadł pod wpływem środków odurzających. Usłyszał już zarzuty grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 marca 2024 roku do policjantów z I Komisariatu Policji łódzkiej komendy, pełniących popołudniową służbę na terenie łódzkiego Śródmieścia, podbiegła kobieta, która poinformowała o podejrzanie zachowującym się kierującym skody – auto miało jechać ulicą Piłsudskiego .

Mundurowi ruszyli, aby zweryfikować podejrzenia świadka. Już po chwili zauważyli pojazd, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu albo innych podobnie działających środków. Po podaniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący zamiast zatrzymać się -gwałtownie przyspieszył.

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg, podczas którego byli świadkami wielu wykroczeń, których dopuścił się kierujący. Mężczyzna uciekając lekceważył wszelkie polecenia mundurowych a także narażał na niebezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po kilkunastominutowym rajdzie zatrzymał się przy ulicy Uniwersyteckiej i chcąc za wszelką cenę uniknąć odpowiedzialności, usiłował kontynuować ucieczkę pieszo. Wybiegł z pojazdu lecz po chwili był już w rękach stróżów prawa.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość środków odurzających, które wykazało obecność narkotyków w jego organizmie. Ponadto w aucie, którym się poruszał policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów różnych narkotyków. Podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a samochód którym kierował został zholowany na policyjny parking.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, w tym, niezatrzymania się do kontroli, posiadania środków odurzających oraz jazdy pod wpływem tych środków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Nie uniknie on również odpowiedzialności za szereg wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Śródmieście.

UDOSTĘPNIJ:
Niespodzianka! Wielk
„To wielkanocny cu
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.