HomeAktualnościŚwięto Zmarłych coraz droższe

Święto Zmarłych coraz droższe

chryzantemy łęczyca

Najważniejszą wartością Święta Zmarłych jest pamięć o naszych bliskich, którzy już odeszli. Wyrazem i symbolem szacunku są m.in. wiązanki, kwiaty i znicze. Niestety, te są coraz droższe.

Ile trzeba zapłacić za wiązankę ze sztucznych kwiatów? – pytamy właścicielkę jednego z pawilonów stojących przed łęczyckim cmentarzem.

– To zależy od wielkości wiązanki oraz jakości komponentów. Za duży bukiet z kwiatów dobrej jakości z dodatkami trzeba liczyć od 350 do 400 zł – słyszymy. – Za mniejsze, nieco skromniejsze zapłacimy ok. 200 zł, ale można też nabyć mały bukiet z kilku kwiatów za 80 – 90 zł.

Jeszcze w ubiegłym roku wiązanki były przeciętnie o 100 – 150 zł tańsze, podobnie jak żywe chryzantemy doniczkowe, wręcz symbole tego smutnego święta. W ubiegłym roku za małą doniczkę tych kwiatów płaciliśmy od 10 do 15 zł, a w tym kwiaty kosztują już od 20 do 25 zł.

Jednak największe zmiany są w cenie zniczy.

– W ubiegłym roku cena małej lampki wynosiła 4 zł, a w markecie nawet 2 zł. Obecnie, nie ma takiej opcji, najniższa cena lampki to wartość ok. 5 – 6 zł. Za duży, ozdobny znicz zapłaciłam ponad 60 zł – mówi mieszkanka Łęczycy. – Nie ma zbyt dużej różnicy między cenami w marketach, na targu. Przed cmentarzem jest zawsze o złotówkę lub dwa drożej.

Prośba proboszcza w
Wspominamy naszych b
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.