HomeAktualnościŚwięta za nami… wypadków było mniej, ale za to aż 57 pijanych kierowców!

Święta za nami… wypadków było mniej, ale za to aż 57 pijanych kierowców!

policja drogówka

Święta Bożego Narodzenia za nami. Ogólny bilans na drogach jest lepszy niż w ubiegłym roku. Było mniej wypadków, mniej zabitych i mniej osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 57 nietrzeźwych kierowców na terenie województwa łódzkiego co było wynikiem wielu kontroli. Zbliża się kolejny weekend tym razem związany z powitaniem Nowego Roku. Zadbajmy o to aby był bezpieczny nie tylko na drogach.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, dlatego na drogi województwa łódzkiego w trakcie działań ,,Boże Narodzenie” kierowanych było więcej policyjnych patroli. Te kilka dni w roku 2022 pod względem ilości zdarzeń drogowych było bezpieczniejszych niż w 2021:

Policjanci każdą kontrolę drogową rozpoczynali od sprawdzenia stanu trzeźwości. W wyniku tych działań zatrzymano 57 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Policjanci podczas tegorocznych działań kontrolowali również prędkość, a także sposób przewożenia dzieci.

Jedyna żywa szopka
W powiecie poddębic
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.