HomeAktualnościSukcesy zawodników MKLA Łęczyca – Mikołaja Szczęsnego i Huberta Woźniaka

Sukcesy zawodników MKLA Łęczyca – Mikołaja Szczęsnego i Huberta Woźniaka

mkla łęczyca

Sezon lekkoatletyczny w pełni. Po okresie startów w mityngach rozpoczęła się główna część sezonu letniego. Rozpoczynają się najważniejsze imprezy – mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz imprezy międzynarodowe, w których udział biorą zawodnicy klubu MKLA Łęczyca.

Mikołaj Szczęsny wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w kategorii do lat 23 rozgrywanych w Lublinie w dniach 13 i 14 lipca z wynikiem 211 cm. Warto podkreślić, że Mikołaj obecnie jest najmłodszy rocznikiem w kategorii młodzieżowca (U23), a zatem przed nim jeszcze dwa lata startów w tej kategorii. Ponadto dzięki wynikom uzyskiwanym w trakcie sezonu letniego oraz zdobytemu medalowi został on powołany na lekkoatletyczny mecz międzynarodowy U23 Polska-Czechy-Węgry-Ukraina, który zostanie rozegrany 20 lipca w Krakowie.

Z kolei Hubert Woźniak zadebiutował w reprezentacji Polski na lekkoatletycznym meczu międzynarodowym U20 Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Chorwacja, który rozegrany został 22 czerwca w Brnie w Czechach. Hubert wystartował w biegu na 110 m przez płotki, uzyskując wynik 14.08 s, a także w sztafecie 4×100 m. Jego starty pozwoliły zdobyć punkty dla reprezentacji Polski, która ostatecznie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Jak podkreśla sam zawodnik, bardzo ceni sobie zdobyte doświadczenie. Cieszy się, że mógł reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, co stanowi dla niego ogromną motywację do dalszej pracy. Hubert stanie przed kolejnym wyzwaniem w ostatni weekend lipca, podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski Juniorów (Radom, 26-28 lipca), gdzie będzie walczył o medal na dystansie 110 m przez płotki.