HomeAktualności z regionuStrach przy kamienicach

Strach przy kamienicach

strach kamienice

Duży fragment przerdzewiałej rynny zwisa ze szczytowej kamienicy, która najbardziej ucierpiała w pożarze przy pl. Jana Pawła w Ozorkowie. Gdyby rynna spadła komuś na głowę, byłoby naprawdę źle.

Przechodzenie obok spalonych kamienic wiąże się z ryzykiem. Wprawdzie, zgodnie z zaleceniami inspektora nadzoru budowlanego, dach wraz z kominami został rozebrany, to szczytowa kamienica jest w opłakanym stanie.

Kilkumetrowy fragment rynny zwisa ponad głowami przechodniów. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się wydarzyć, gdyby rynna spadła na przechodnia.

O sprawie rozmawialiśmy z burmistrzem Jackiem Sochą.

– Po sygnale od „Reportera” porozmawiam z właścicielką tej kamienicy, aby zabezpieczyła nieruchomość – usłyszeliśmy od włodarza miasta.

Dowiedzieliśmy się, że środkowa kamienica została sprzedana. Nowy właściciel – przedsiębiorca z Ozorkowa, ma konkretne plany. Można się spodziewać, że kamienica zostanie niedługo wyremontowana.

O tym, czy szczytowa kamienica zostanie zburzona i o nowym właścicielu środkowej kamienicy będzie można przeczytać w papierowym wydaniu „Reportera”.

UDOSTĘPNIJ:
Władza w Ozorkowie
Wypadek w gm. Zadzim
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.