HomeAktualnościStilo dla strażników w Łęczycy

Stilo dla strażników w Łęczycy

stilo dla strażników

Granatowy fiat stilo w kombi jest teraz służbowym samochodem strażników miejskich z Łęczycy. Używane, 19-letnie auto trafiło do jednostki z Krajowej Administracji Celno-Skarbowej w Łodzi.

– Udało się za darmo pozyskać samochód dla naszej jednostki. Od kiedy nasz biały citroen jest użytkowany przez Zieleń Miejską, a to już prawie dwa lata, nie mieliśmy samochodu. W sytuacjach koniecznych korzystaliśmy ze służbowego auta burmistrza – mówi Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy.

Zwykle funkcjonariusze SM patrolują miasto na pieszo, w okresie letnim na rowerach. Są jednak sytuacje, kiedy bez samochodu byłoby trudno. Auto jest potrzebne, np. kiedy strażnicy interweniują wobec bezdomnego, który zgodzi się na przewiezienie do ośrodka dla osób bezdomnych w Ozorkowie, kiedy osoba pod wpływem alkoholu jest przez straż miejską przewożona na SOR lub do miejsca zamieszkania. Często podejmowane są też działania wobec bezdomnych zwierząt.

– Kiedy pojawiła się okazja, żeby bezkosztowo pozyskać auto, burmistrz wyraził zgodę, to podjąłem działania, żeby samochód do nas trafił – dodaje komendant T. Olczyk.

Granatowe kombi nawet kolorystycznie pasuje do mundurów strażników miejskich, chociaż kolor auta jest przypadkowy. Fiat stilo z 2003 roku zanim trafił do Łodzi, był służbowym samochodem Urzędu Skarbowego w Łęczycy.

Zostali spaleni żyw
Huczne powitanie dru
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.