HomeKraj i ŚwiatSpółka Lucid Motors debiutuje na giełdzie Nasdaq po sfinalizowaniu fuzji z Churchill Capital Corp IV

Spółka Lucid Motors debiutuje na giełdzie Nasdaq po sfinalizowaniu fuzji z Churchill Capital Corp IV

lucid auto

W rezultacie sfinalizowanej fuzji z Churchill Capital Corp IV od dzisiaj spółka Lucid Motors będzie funkcjonować pod nazwą Lucid Group, Inc., a jej akcje będą notowane pod symbolem „LCID”.
· Transakcja oznacza zastrzyk kapitałowy w wysokości 4,4 mld USD. Środki te spółka planuje przeznaczyć na przyspieszenie wzrostu i zwiększenie potencjału produkcyjnego w celu zdyskontowania zakładanego popytu.
· Firma ma już ponad 11 tys. opłaconych rezerwacji na model Lucid Air i wszystko wskazuje na to, że zrealizuje plan wprowadzenia tego przełomowego luksusowego pojazdu elektrycznego w drugiej połowie 2021 r.
· Kierownictwo Lucid daje świadectwo kulturze doskonałości panującej w spółce, odznaczając się dużym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej i technologicznej. · Autorska technologia pojazdów elektrycznych zapewni najlepsze na świecie parametry techniczne i wydajność, w tym możliwość przejechania nieco ponad 800 km na jednym ładowaniu (zgodnie z szacunkami EPA – Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska).
· Pionowo zintegrowany potencjał konstrukcyjno-produkcyjny, w tym nowoczesna fabryka pojazdów elektrycznych w Casa Grande w Arizonie.

NOWY JORK, 26 lipca 2021 r. /PRNewswire/ – Spółka Lucid Group, która wyznacza nowe standardy zrównoważonej mobilności swymi nowoczesnymi luksusowymi pojazdami elektrycznymi, od dzisiaj będzie notowana na giełdzie Nasdaq. Do obrotu trafią jej akcje zwykłe serii A i świadectwa udziałowe, notowane pod symbolami odpowiednio „LCID” i „LCIDW”, które będą wchodzić w skład indeksu Nasdaq Global Select Market. Spółka Lucid sfinalizowała ogłoszoną wcześniej fuzję z Churchill Capital Corp IV dnia 23 lipca 2021 r. Po połączeniu będzie ona funkcjonowała ponad nazwą Lucid Group, Inc.

Przedstawiciele Lucid uczczą wejście spółki na giełdę, otwierając sesję w dniu 26 lipca uderzeniem w dzwon giełdowy. Transmisję wydarzenia na żywo można śledzić na stronie: https://www.nasdaq.com/marketsite/bell-ringing-ceremony.

„Lucid realizuje misję masowej industrializacji produkcji samochodów elektrycznych i elektrycznych układów napędowych, opracowując najbardziej zaawansowaną technologię, jaką można sobie wyobrazić – powiedział Peter Rawlinson, dyrektor generalny i techniczny Lucid Group. – Lucid Air reprezentuje nową generację pojazdów elektrycznych, wyznaczając niespotykane dotąd standardy komfortu wnętrza, zasięgu, wydajności i mocy. Jesteśmy na najlepszej drodze do zrealizowania naszego planu dostaw w perspektywie kolejnych dwóch lat i cieszymy się, że już wkrótce nasi klienci z całego świata będą mogli delektować się jazdą najlepszymi pojazdami elektrycznymi, jakie kiedykolwiek stworzono”.

„Chciałbym podziękować moim współpracownikom w całym kraju, zarówno w siedzibie głównej spółki w Kalifornii, jak i w naszej fabryce w Arizonie, za niebagatelny wysiłek i ciągłe przekraczanie granic możliwości. Jestem dumny z fundamentu, na którym zasadza się działalność Lucid, a który tworzy ciekawość, determinacja i solidna myśl technologiczna” – dodał Rawlinson.

Jeszcze przed połączeniem przedsiębiorstw Michael S. Klein, prezes i dyrektor generalny Churchill Capital Corp IV, powiedział: „Lucid dysponuje najlepszą technologią w branży, na jej produkty istnieje wyraźny popyt i najprawdopodobniej jeszcze w drugiej połowie tego roku rozpocznie sprzedaż samochodów, która będzie generować przychody. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc Lucid w wejściu na rynek giełdowy. Wierzymy, że będzie ona w stanie wyjść naprzeciw aktualnym potrzebom branży motoryzacyjnej, w której na całym świecie zachodzi dynamiczna elektryfikacja”.

Wejście na giełdę oznacza dla spółki kolejną fazę rozwoju, w której ma nastąpić ekspansja jej działalności skutkująca powstaniem szerokiej oferty produktów bazujących na opracowanej przez Lucid autorskiej technologii elektrycznego układu napędowego. Niedawno spółka przekroczyła próg 11 tys. opłaconych rezerwacji na model Lucid Air, w tym pozyskała komplet zamówień na wersję Dream Edition, edycję Grand Touring oraz zarówno wersję Touring, jak i Pure. Aktualnie trwa produkcja samochodów Lucid Air w fabryce w Arizonie, a także prowadzone są badania jakości poprzedzające dostawy dla klientów.

Zespół kierowniczy Lucid posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w rozmaitych firmach z branży motoryzacyjnej i technologicznej. Bogatym doświadczeniem mogą pochwalić się również członkowie zarządu spółki, w skład którego wchodzą:

· Peter Rawlinson, dyrektor generalny i techniczny Lucid Group,

· Andrew Liveris, prezes zarządu oraz były prezes i dyrektor generalny The Dow Chemical Company,

· Turqi Alnowaiser, zastępca dyrektora oraz dyrektor Działu Inwestycji Zagranicznych Funduszu Inwestycji Publicznych Królestwa Arabii Saudyjskiej,

· Glenn R. August, założyciel i dyrektor generalny Oak Hill Advisors, L.P.,

· Nancy Gioia, prezes wykonawcza Blue Current, Inc.,

· Frank Lindenberg, były dyrektor finansowy Mercedes-Benz Cars i Mercedes-Benz AG,

· Nichelle Maynard-Elliott, dyrektor Element Solutions, Inc.,

· Tony Posawatz, prezes i dyrektor generalny Invictus iCAR,

· Janet S. Wong, wspólnik (emerytowany) w KPMG LLP.

Lucid Group

Grupa Lucid realizuje misję rozpowszechniania użycia energii ze źródeł odnawialnych poprzez tworzenie najbardziej urzekających pojazdów elektrycznych, w których potrzeby człowieka stawiane są na pierwszym miejscu. Jej pierwszy samochód, Lucid Air, to najnowocześniejszy luksusowy sedan o kalifornijskim designie, w którym zastosowano technologię sprawdzoną na torach wyścigowych. Pojazd posiada luksusowe wykończenie wnętrza i średniej wielkości nadwozie, a jego wybrane modele zgodnie z szacunkami EPA mają zapewniać zasięg nieco ponad 800 km. Samochody Lucid Air będą produkowane w nowej fabryce Lucid w Casa Grande w Arizonie, a pierwsze dostawy dla klientów mają nastąpić w drugiej połowie 2021 r.

PAP

Lucid Motors begins trading today as Lucid Group, Inc., under the new ticker symbol “LCID” after completing a merger with Churchill Capital Corp IV. The transaction brings in $4.4B, which the company plans to use to accelerate its growth and increase manufacturing capacity to capitalize on expected demand. Lucid also announced that it has over 11,000 paid reservations for Lucid Air and is on schedule to deliver its groundbreaking luxury electric vehicle in the second half of 2021.
UDOSTĘPNIJ:
Coininvest wypuszcza
Boom na bon, czyli d
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.