HomeNa sygnaleŚmiertelne potrącenie. Pieszy nie miał odblasków

Śmiertelne potrącenie. Pieszy nie miał odblasków

śmiertelne potrącenie

Policjanci z komisariatu w Białej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego na terenie gminy Biała.

Do wypadku doszło 16 grudnia 2021 roku o godzinie 18.35 na drodze w miejscowości Brzoza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 66-letni pieszy został potrącony przez przejeżdżającego peugeota partnera, którym kierował 27-latek. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, pieszy nie miał na odzieży żadnych elementów odblaskowych. W wyniku poniesionych obrażeń 66-latek poniósł śmieć na miejscu. Kierowca peugeota był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z komisariatu w Białej.

To już kolejny taki tragiczny wypadek z udziałem pieszego w ostatnim czasie w naszym regionie. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność i rozwagę. Obecna aura nie sprzyja użytkownikom dróg. Wraz z coraz szybciej zapadającym zmrokiem rośnie ryzyko zdarzeń z udziałem pieszych. Pamiętajmy, że zmieniające się warunki pogodowe wymuszają zmianę techniki kierowania pojazdem i zachowanie szczególnej ostrożności. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest praktycznie niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.

UDOSTĘPNIJ:
Dachowanie pod Zgier
Gruzin stracił pano
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.