HomeNa sygnaleŚmiertelne potrącenie pieszego

Śmiertelne potrącenie pieszego

śmiertelne potrącenie

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w Kamieńsku. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący ciężarówką potrącił 61-letniego pieszego, który zmarł na miejscu.

Do wypadku doszło 29 listopada 2021 roku przed godziną 13.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Głowackiego z ulicą Piotrkowską w Kamieńsku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc ulicą Głowackiego z zamiarem skrętu w lewo, najprawdopodobniej nie zauważył pieszego i go potrącił. 61-letni mieszkaniec Kamieńska zmarł na miejscu wypadku. Nadzorujący czynności prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała pieszego w radomszczańskim prosektorium. Natomiast, 49-letni kierowca dafa został osadzony w policyjnym areszcie. Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policja przypomina i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe prawidłowo nałożone na odzież widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby uczestnicy zdarzeń drogowych używali elementów odblaskowych.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.