HomeAktualnościSkuteczne akcje policji w Łęczycy

Skuteczne akcje policji w Łęczycy

złodziej

Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 23–latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Ponad 16 gramów marihuany i 7 gramów mefedronu śledczy zabezpieczyli w jego mieszkaniu. To już kolejna, ponad 23 gramowa porcja narkotyków zabezpieczona w tym miesiącu przez policjantów. Posiadanie substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

16 kwietnia 2024 roku kryminalni z łęczyckiej komendy pojawili się w jednym z mieszkań na terenie Łęczycy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mieszkaniec lokalu może posiadać narkotyki. Kiedy policjanci przeszukali pomieszczenia należące do 23–latka zabezpieczyli tam ponad 16 gramów marihuany i 7 gramów mefedronu. Dilerki z zawartością ponad 23 gramów tych nielegalnych substancji ukryte były w szkatułce. Mężczyzna podejrzany o ich posiadanie został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dotyczący tego przestępstwa. Posiadanie substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z łęczyckiej komendy w niespełna kilka godzin od zgłoszenia ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży mienia wartego ponad 4,5 tysiąca złotych. Dzięki działaniom kryminalnych elektronarzędzia i hulajnoga elektryczna wrócą do właściciela. Podejrzany o kradzież 29-latek usłyszał już zarzut przestępstwa. Za taki czyn grozi kara do 5 lat więzienia.

W minioną niedzielę policjanci pojechali na teren jednej z miejscowości w gminie Łęczyca, gdzie właściciel posesji zgłaszał kradzież mienia wartego ponad 4,5 tysiąca złotych. Jak wynikało z ustaleń sprawca od początku kwietnia z pomieszczenia gospodarczego zrabował między innymi elektronarzędzia i hulajnogę elektryczną. Kiedy sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego szybko wyszło na jaw, że związek z tym przestępstwem może mieć mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Jeszcze tego samego dnia pojechali i przeszukali teren zajmowanej przez niego posesji. Szybko potwierdziły się podejrzenia policjantów. W jednym z pomieszczeń zabezpieczyli skradzioną hulajnogę elektryczną. Zatrzymany 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Na tym śledczy nie zakończyli sprawy, idąc dalej za tropem odzyskali skradzione elektronarzędzia. 16 kwietnia 2024 roku mężczyzna podejrzany o to przestępstwo usłyszał zarzut kradzieży. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

UDOSTĘPNIJ:
Indianie w Uniejowie
Nowy blok przy Zgier
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.