HomeAktualnościSeat, kierowany przez 19-latka, z impetem wjechał w rowerzystę. 45-letniego cyklisty nie udało się uratować…

Seat, kierowany przez 19-latka, z impetem wjechał w rowerzystę. 45-letniego cyklisty nie udało się uratować…

wjechał w rowerzystę

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Niestety cyklista na skutek doznanych obrażeń zmarł w szpitalu.

6 marca 2023 roku tuż po godzinie 7:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Rękawcu na terenie gminy Budziszewice. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierujący seatem, jadąc w kierunku Lubochni na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku 45-letniego rowerzystę, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń doznał rowerzysta, którego przewieziono do szpitala. Mimo udzielnej pomocy medycznej na skutek doznanych obrażeń, mężczyzna zmarł. Kierowca seata był trzeźwy.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego by stosowali zasadę ograniczonego zaufania! Bycie bezpiecznym na drodze równa się z byciem widocznym dla innych uczestników ruchu. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie np. zawieszki, opaski, kamizelki lub nawet torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę niechronionych uczestników ruchu drogowego na uniknięcie potrącenia po zmroku  lub w czasie złej widoczności. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków. Im niżej umieścimy odblask tym wcześniej zostanie on zauważony przez kierowcę.

Kierowcy pojazdów powinni zaś dbać o ich stan techniczny i nie przeceniać swoich umiejętności. Brawura na drodze już niejednokrotnie doprowadziła do tragedii. Styl jazdy każdorazowo trzeba dopasowywać do panujących warunków, które o tej porze roku zmieniają się bardzo gwałtownie.

Pijany 28-latek jech
Ale numer! Zamiast d
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.