HomeKraj i ŚwiatRozpoczyna się szał przedświątecznych zakupów. Poczta doręczy przesyłki także w soboty

Rozpoczyna się szał przedświątecznych zakupów. Poczta doręczy przesyłki także w soboty

święta zakupy

Począwszy od soboty 27 listopada br., kurierzy Poczty Polskiej rozpoczną doręczanie przesyłek także w soboty. W okresie przedświątecznym liczba obsługiwanych tygodniowo paczek jest większa nawet o 50–70% w porównaniu do zwykłego okresu.

Kurierzy Poczty Polskiej już od 27 listopada będą doręczać przesyłki także w soboty. To odpowiedź spółki na dynamiczny wzrost obsługiwanego wolumenu, napędzanego akcjami sprzedażowymi sklepów internetowych w ramach tzw. Black Friday oraz przedświątecznymi zakupami Polaków. W ostatnią sobotę listopada pocztowcy dostarczą paczki mieszkańcom województw (i miast): dolnośląskiego (Dzierżoniowa, Jelcza, Jelegniej Góry, Laskowic i Wrocławia), łódzkiego (Łodzi), małopolskiego (Kraków), mazowieckiego (Ciechanowa, Piaseczna, Płocka, Ostrołęki, Siedlec i Warszawy), podkarpackiego (Rzeszowa), wielkopolskiego (Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, gmini Komorniki), zachodniopomorskiego (Szczecina). Lista miejscowości objętych akcją doręczania przesyłek w przedświąteczne soboty będzie rozszerzana.

– Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w sklepach internetowych, ponieważ jest to rozwiązanie wygodne i, co szczególnie ważne w czasach pandemii, bezpieczne. Jesteśmy przygotowani do obsługi rosnącej z tygodnia na tydzień liczby paczek i dostarczania klientom radości w postaci prezentów świątecznych – albo pod wskazany adres przez kuriera, albo do jednego z ponad 17 tys. punktów odbioru. W okresie przedświątecznym nasi kurierzy Pocztexy i paczki będą doręczać także w soboty, 28 listopada otrzymają je mieszkańcy kilkunastu miast z siedmiu województw – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Podobnie jak w ubiegłych latach, spółka zachęca klientów, by nie odkładali zakupów lub wysyłki prezentów na ostatnią chwilę. Warto pamiętać, że przy znacznej liczbie zamówień – w związku z tzw. Black Friday oraz zbliżającej się Wigilii Bożego Narodzenia– ich obsługa po stronie e-sklepów może się wydłużyć.

Poczta Polska prowadzi także akcję sezonowej rekrutacji pracowników, której celem jest usprawnienie obsługi paczek w grudniu.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Paszport covidowy za
Niemowlę z połaman
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.