HomeAktualnościRozbiórka rozpoczęta! Co dalej?

Rozbiórka rozpoczęta! Co dalej?

rozbiórka kamienicy

Ruszyła rozbiórka jednej z kamienic w centrum Ozorkowa, która najbardziej ucierpiała w wyniku pożaru z początku marca 2021 roku. Jak długo potrwają prace? Tego nie dowiedzieliśmy się od ekipy. – Proszę stąd iść – usłyszeliśmy od mocno zdenerwowanych pracowników.

Dlaczego rozbiórka wzbudza tyle emocji? Tego nie wiadomo. Można przypuszczać, że powodem są informacje przekazywane od mieszkańców za naszym pośrednictwem o tym, że przez długi okres przy kamienicy panował nieporządek. Na chodniku leżała papa, nadpalone rynny i inne elementy spalonej konstrukcji budynku. Przy pl. Jana Pawła II takie śmieciowisko – czemu nie ma się co dziwić – wzbudzało negatywne odczucia.

Burmistrz Jacek Socha nie ukrywa zadowolenia z rozpoczętej rozbiórki. Widok kamienicy w tak opłakanym stanie nie był dobrą wizytówką dla miasta. Jest nadzieja, że reprezentacyjna część Ozorkowa już niedługo będzie lepiej wyglądać. Choć nie da się ukryć, że w Ozorkowie ruin nie brakuje. Całkiem niedaleko, bo przy Wyszyńskiego, od wielu lat też straszą swoim widokiem zdewastowane, prywatne budynki. Porosły już mchem a z dachów wyrastają… drzewa.

Przypomnijmy, że zarzewie ognia w rozbieranej teraz kamienicy przy pl. Jana Pawła II pojawiło się w jednym z lokali z powodu wadliwie zainstalowanego systemu kominkowego. Ogień objął dachy trzech przylegających do siebie kamienic. To zabytkowe budynki. Nie posiadały ogniomuru, zbudowane w dużej mierze z elementów drewnianych.

Policyjny pościg za
W Łęczycy wysyp "j
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.