HomeKraj i ŚwiatRosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski? Sytuacja jest bardzo poważna

Rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski? Sytuacja jest bardzo poważna

rakiety

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Informację przekazał rzecznik rządu. Nie są jasne przyczyny tego spotkania. Pojawiły się za to nieoficjalne informacje, że na terytorium Polski spadły rosyjskie rakiety i są zabici. Śmierć dwóch osób została już oficjalnie potwierdzona.

„Uderzyły w suszarnie zboża. Zginęły dwie osoby. Na miejscu jest policja, prokuratura i wojsko” – czytamy we wpisie Mariusza Gierszewskiego na Twitterze. Władze na tę chwilę nie komentują tych doniesień. Dziennikarz dodał w kolejnym tweecie, że z lotniska pod Tomaszowem Mazowieckim miano poderwać wojskowe samoloty. Dziennikarze publikowali pierwsze zdjęcia z miejscowości Przewodów.

Jak podało wcześniej Radio Lublin, w wybuchu ciągnika w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim zginęły dwie osoby. Na miejsce dotarł już wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Do zdarzenia doszło na terenie suszarni zbóż około godz. 15.40. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, co potwierdził rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, starszy kapitan Marcin Lebiedowicz.

Przewodów znajduje się niedaleko granicy z Ukrainą.

Morsy z Ozorkowa roz
Rakiety spadły na P
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.